Deset nejlepších kvetoucích cibulovin

Deset nejlepších kvetoucích cibulovin

Cibuloviny | 31 Březen 2021

Kvetoucí cibuloviny dodají během jara a léta barvy na vaši zahradu, terasu či balkón. Některé cibuloviny jsou navíc vhodné i do interiéru. Tyto kvetoucí cibuloviny vám umožní vychutnat si barvy po celý rok. Sestavili jsme seznam našich 10 nejlepších kvalitních kvetoucích cibulovin, který vám pomůže najít ty nejkrásnější kvetoucí cibuloviny.

1.Tulipány

Tulipány jsou nejznámější jarní kvetoucí cibuloviny v Evropě. Květy ve tvaru misky naleznete v různých barvách. Tulipány kvetou mezi dubnem a červnem. Tyto oblíbené květiny budou na zahradě nebo v květináči na terase či balkóně vypadat nádherně, pokud je zasadíte v trsech. Podívejte se na speciální tulipány Bakker, jako je lemovaný tulipán, dvojitý tulipán a tulipán, který vypadá jako pivoňka

2.Narcisy

Narcisy přichází na jaře s prvními paprsky slunce. Nejznámější jsou narcisy žluté. Najdete je na mnohých záhonech, v truhlících i v obývacích pokojích. Toužíte po něčem jiném než tradičním žlutém narcisu? Pak zvolte barevný mix žlutých, bílých a dokonce růžových anebo výstředních plnokvětých narcisů.

3.Česneky

Česnekové cibuloviny vytvoří na zahradě úžasnou atmosféru. Mají překrásné trsy květů, které mohou být převislé či kulaté. Navíc dorůstají do vyšší výšky než okolní rostliny, někdy dosahují až 90 centimetrů! Tyto rostliny možná znáte pod názvy „Holandský česnek“ či „okrasné cibule“. Česneky přesně značí přechod z jara do léta. Koneckonců kvetou mezi květnem a červencem. Nemluvě o tom, že nádherně voní. Což je dobře, jelikož jejich vůně přitahuje motýly a včely.

4. Sněženky

Toužíte po výsledcích hned zkraje roku? K tomu jsou sněženky ty nejlepší cibuloviny. Sněženky totiž předznamenávají příchod jara. Začínají kvést začátkem roku, v lednu a v únoru, a vytvářejí bohatou přehlídku úchvatných bílých květů. Navíc kvetou několik let. To znamená spoustu radosti!

5. Lilie

Lilie mají nejrůznější tvary a úžasné barvy. Nejznámější jsou bílé a růžové lilie. Sázejí se na jaře a kvetou začátkem léta. V tomto ohledu se liší od výše popsaných kvetoucích cibulovin. Lilie lze vysadit kdekoli, díky čemuž jimi můžete krásně zaplnit prázdná místa na zahradě. Kromě toho se také skvěle hodí do vázy. Díky tomu si můžete svázat kytici ze své vlastní zahrady a vystavit si ji doma.

6. Krokusy

Krokusy vykvétají brzy zjara. Nejznámější jsou krokusy bílé, žluté a fialové. První květy se často objevují již v únoru a kvetou až do konce března. Chcete si vychutnat krásu krokusů i po skončení jara? Pak je ideální volbou podzimní krokus, který propůjčí barvu šedému podzimu.

7. Hvězdníky

Žádná jiná pokojová rostlina nemá květy větší než hvězdník. Jeho exotické květy jsou úžasné. Pěstování hvězdníku je velmi snadné, jelikož vyrostou z cibulky i bez vázy či květináče. Hvězdníky lze pěstovat i venku. Tip: Dejte je třeba do pěkného květináče.

8. Hyacinty

Hyacinty snadno poznáte podle nádherných barev a výrazné vůně. Trsy květů dodají vaší zahradě nebo balkónu hravý nádech. Existují i hyacinty s dvojitými květy. Dvojitá krása

9.Kosatce

Kosatce kvetou nádhernými exotickými barvami. Vysaďte několik barev blízko sebe a vytvořte si venku úchvatnou podívanou. Kosatce snadno poznáte podle výstředních tvarů jejich okvětních lístků.

10. Sasanky

Sasanky hojně kvetou, rychle se divoce rozrostou, a vytvoří tak na jaře krásný koberec květů. Zvolíte si sasanku rozkošnou s malými okvětními lístky podobajícími se sedmikrásce, nebo sasanku věnčitou s kalichovitými okvětními lístky? Ať už si vyberete kteroukoli, dočkáte se široké řady barev.

Nejnovější články

Vysoce kvalitní cibulky: na co si dát pozor
Zasaďte květinové cibulky do květináče
Tipy a triky pro sázení květinových cibulek

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom