Bio rostliny a květinové cibulky

Bio rostliny a květinové cibulky

Cibuloviny | 02 Duben 2021

Snažíte se neustále hledat způsoby, jak pomoci přírodě? Pak pro vás budou ideální rostliny a květiny vypěstované podle zásad ekologického zemědělství. Jaké jsou výhody těchto bio rostlin a květinových cibulek? Jak je poznáte? O všem se dočtete tady.

Co jsou ekologicky pěstované rostliny a květinové cibulky?

Není každá zeleň vypěstovaná ekologicky? Rostliny jsou pro přírodu dobré vždycky, nebo ne? Existuje však rozdíl v tom, jak jsou pěstované. Při pěstování bio rostlin by se neměly používat pesticidy a hnojiva. Místo používání těchto látek jsou škůdci a choroby regulovány organickými hnojivy a hmyzem. Pletí se provádí ručně nebo speciálními stroji tak, aby nedošlo k poškození rostlin. Zemina díky tomu nebude znečištěná chemickými látkami, což je lepší pro půdu i biodiverzitu.

Jak poznáte ekologicky vypěstované rostliny a cibulky?

V Evropě je užívání výrazu „bio“ právně ošetřeno. To znamená, že ne každý pěstitel nebo dodavatel může prezentovat své rostliny nebo cibulky jako ekologicky vypěstované. V každé zemi jsou certifikaci bio produktů zodpovědné nezávislé organizace. Všichni pěstitelé, kteří chtějí získat pro své produkty bio certifikaci, musejí splňovat přísné požadavky těchto organizací. Obchodníci a online obchody navíc musejí zažádat o certifikaci obchodování s bio produkty. Je-li tato certifikace udělena, pěstitel nebo obchodník smí používat evropskou značku kvality pro bio produkty. Můžete ji najít výše.

Online obchod Bakker.cz byl nedávno registrován u organizace SKAL jako bio obchod. Organizace SKAL je zodpovědná za „bio certifikaci“ v Nizozemí. V naší nabídce produktů najdete ekologicky vypěstované květinové cibulky, ekologicky vypěstované ovoce a bylinky, ekologicky vypěstované zahradní rostliny a ekologicky vypěstované pokojové rostliny. Hledejte evropskou certifikační značku.

Ekologicky vypěstované ovoce a bylinky

Bio bylinky a ovoce jsou nejen velmi chutné, ale také zdravé. Je to proto, že při jejich konzumaci nejíte žádné pesticidy. A protože se při pěstování těchto rostlin nepoužívají žádné pesticidy, zůstane v bylinkách a ovoci navíc více živin. Nevýhodou ekologického pěstování je, že trvá o něco déle. Lépe se však rozvine chuť. Vyzkoušejte si to sami! Prohlédněte si naše ekologicky vypěstované ovocné keře, ovocné stromy a bylinky.

Nejnovější články

Vysoce kvalitní cibulky: na co si dát pozor
Zasaďte květinové cibulky do květináče
Tipy a triky pro sázení květinových cibulek

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom