Pěti nejspeciálnějších květinových cibulek

Pěti nejspeciálnějších květinových cibulek

Cibuloviny | 01 Duben 2021

Balení květinových cibulek vám pomohou vyhnout se dilematu při výběru a nákupu květinových cibulek. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější barvy, nejnádhernější vůně a ideální velikosti, takže se můžete rovnou pustit do práce v zahradě. Následující balení květinových cibulek jsou něčím zvláštní. Vyberte balení, které se vám nejvíce líbí, abyste si mohli užívat senzačního jarního květinového představení ve své zahradě nebo na terase.

1. Kotouč s květinovými cibulkami 1-2-3

Kotouč s květinovými cibulkami 1-2-3 společnosti Bakker je nejnovějším hitem mezi baleními květinových cibulek a skvěle se hodí pro ty, co si rádi užívají pobytu v zahradě, ale nechtějí se příliš moc zabývat zahradničením.

Kotouč je připraven k použití a vytvoří květináče přetékající květinami. Jednoduše postupujte podle těchto tří snadných kroků.

 1. Vytvořte v květináči nebo ve volné půdě prostor pro kotouč (asi 30 cm).

 2. Doplňte květináč substrátem, nebo jím zahrňte kotouč ve volné půdě, upěchujte a zalijte.

 3. Užívejte si na jaře barevnou duhu krásných květin!

Možná milujete kombinace zářivých barev, možná preferujete spíše tlumenější barvy – všechno je možné! Všechny naše kotouče s květinovými cibulkami obsahují velké a kvalitní cibulky tulipánů a česneků, které vytvářejí velké, silné a dlouho kvetoucí rostliny.

2. Mix pro včely a motýly

Tato fantastická balení květinových cibulek nenaplní vaši zahradu jen nádhernými barvami a vůněmi, ale také veselým bzučením a poletováním. Tyto květiny totiž produkují nektar, který přitahuje včely a motýly. Jedno jediné balení květinových cibulek poskytne těmto příslušníkům hmyzí říše potravu na šest měsíců. Včely a motýli jsou velmi důležití pro opylování květin na jaře, takže si můžete vychutnávat záplavu květin a zároveň pomoci přírodě.

3. Mix šest měsíců plných květin

Jak dlouho? Od kdy trvá jaro šest měsíců? Toto balení květinových cibulek obsahuje kombinaci cibulovin kvetoucích na jaře a v létě, abyste si mohli užívat přehlídky květů po delší dobu. Jak toto balení funguje? Cibulky jsou nakombinovány tak, aby měla každá jiné období kvetení. Když začne jedna květina uvadat, vykvete další, a díky tomu si můžete květů užívat po celé měsíce. Tento mix květinových cibulek vysaďte následovně:

 • Vezměte hluboký květináč nebo vyhrabejte hlubokou jamku na zahradě nebo v záhonu.

 • Umístěte cibulky, které pokvetou jako poslední, dospod tak, aby špičatý konec směřoval nahoru. Věnujte zvýšenou pozornost tomu, jak daleko od sebe je umístíte – nechte jim dostatek prostoru pro správný rozvoj. Vzdálenost výsadby je uvedena na štítku nebo na webové stránce Bakker.

 • Zahrňte první vrstvu květinových cibulek vrstvou čerstvého pěstebního substrátu pro kvetoucí cibuloviny.

 • Vytvořte několik vrstev květinových cibulek, až dosáhnete horní části květináče.
 • Cibulky v poslední vrstvě by měly vždy vykvétat jako první, aby nepoškozovaly ostatní cibulky během jejich růstu.
 • Navrch dejte ještě trochu pěstebního substrátu a jemně upěchujte. Dostatečně zalijte, a dál už nechte pracovat matku přírodu...

4. Balení domestikovaných cibulovin

Domestikované cibuloviny jsou květinové cibulky, které jednoduše necháte v zemi. Květy budou každý rok znovu vykvétat. Zasaďte tento mix květinových cibulek do volné půdy, jednotlivé cibulky rozmístěte náhodně, abyste dosáhli úžasné kombinace barev a typů. Po odkvětu budou tyto cibuloviny vyžadovat kvalitní péči. Dejte jim hnojivo, aby dostaly živiny navíc a listy nechte co nejdéle na rostlině. Díky tomu budou moci cibulky uchovat co nejvíce živin, aby mohly příští jaro opět vykvést. Nezapomeňte vždy odstranit odkvetlé květy. Na podzim se vytváří nové květy, které zpestří následující jaro svěžími barvami. Takže tohoto mixu si budete moci užívat každý rok.

5. Balení podle barvy nebo druhu

Máte oblíbenou květinu, kterou ve své zahradě prostě musíte mít? Nebo chcete obléct celou terasu do své oblíbené barvy? Pak jste tu správně! Na stránce Bakker pro vás máme široký sortiment balení s vybranými barvami nebo druhy květin, od nachové a žluté přes bílou, růžovou až po modrou. Tato barevná balení obsahují dva až šest různých druhů květin. Chcete květináče plné tulipánů nebo narcisů? To není problém. Na stránce Bakker máme úchvatné kombinace všech druhů květin. Můžete si třeba zasadit kombinaci bílých a modrých modřenců arménských nebo si vybrat kombinaci, ve které se potkávají dobře známé oblíbené druhy s méně obvyklými květinami. Na stránce Bakker

jsme pro vás vybrali slavnostní kombinaci tulipánů včetně jednoduchých tulipánů, dvojitých tulipánů, tulipánů ve tvaru lilie a lemovaných tulipánů. V širokém sortimentu kvetoucích cibulovin Bakker najdete všechny kombinace, které si umíte představit.

 

Upozornění: Při nákupu květinových cibulek vždy dávejte dobrý pozor na známku kvality. Všechny květinové cibulky, které nabízíme na webu Bakker.cz, mají značku kvality A nadace Holland Selection. To znamená, že jejich kvalita, čistota, barva, velikost a zdraví už nemohou být lepší. Web Bakker.cz nabízí výhradně největší cibulky dostupné na trhu. Rozkvět těchto květů je ještě silnější a rostliny vytvářejí větší květy nebo více květů, které kvetou déle. Proto web Bakker.cz poskytuje 100% záruku květu pro všechny květinové cibulky z našeho sortimentu.

Nejnovější články

Vysoce kvalitní cibulky: na co si dát pozor
Zasaďte květinové cibulky do květináče
Tipy a triky pro sázení květinových cibulek

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom