Sázení cibulek na jaře = záplava květů v létě!

Sázení cibulek na jaře = záplava květů v létě!

Cibuloviny | 31 Březen 2021

Jaro už se blíží, což znamená, že přichází čas květinových cibulek. Nejen, že v tomto období ze země vykukují podzimní cibulky a odhalují své vůně a barvy, ale můžete navíc sázet jarní cibulky, takže vaše zahrada, terasa nebo balkon letos v létě skutečně zazáří. V tomto článku se s vámi podělíme o všechny informace, které potřebujete o těchto cibulkách znát – od informací, jak je sázet, až po nejrůznější možnosti, které tyto výjimečné květinové cibulky nabízí.

Co je dobré vědět: rozdíl mezi jarními a podzimními cibulkami

Většina z nás zná podzimní cibulky, které rostou na jaře. Tato kategorie zahrnuje nejznámější oblíbené rostliny, jako jsou tulipány, hyacinty a narcisy. Když tyto podzimní cibulky zasadíte v podzimních měsících, vykvetou na jaře po zimních mrazech.

Slyšeli jste však o jarních cibulkách? Název mluví za vše. Tyto cibulky je třeba zasadit do země na jaře, až odezní nejhorší období mrazů. Pro růst potřebují jinou teplotu a porostou po pár měsících v létě.

Kdy je správný čas na zasazení cibulek kvetoucích v létě?

Aby vaše zahrada, terasa nebo balkon v létě vypadaly úžasně, zasaďte tyto květinové cibulky kvetoucí v létě v období mezi koncem února a koncem května. Dávejte dobrý pozor na počasí, protože tyto cibulky nelze zasadit do země, dokud období zimních mrazů zcela neskončí. V opačném případě by mohly umrznout. Pokud jste se nechali unést a cibulky umrzly, bude nejlepší, když je přikryjete bublinkovou fólií. Do květináče můžete tyto letní cibulky zasadit i dříve. Pokud se domníváte, že by mohly umrznout, umístěte květináč na nějakou dobu dovnitř.

Návod pro sázení jarních cibulek krok za krokem

 1. Jakmile se rozhodnete, kde chcete cibulky zasadit a v okně se objeví první sluneční paprsky, je naprosto přirozené, že chcete začít pracovat na zahradě. Jak vlastně zasadit cibulky kvetoucí v létě? Máme pro vás několik tipů.
 2. Cibulky zasaďte na slunné stanoviště. Většina cibulek kvetoucích v létě má ráda spoustu slunečního světla a budou na něm lépe růst a kvést.
 3. Než začnete s rytím zahrady, pečlivě zvažte, jaké místo bude pro sázení nejlepší, jak by měly být cibulky rozmístěny a jak hluboko do země by měly být zasazeny. Můžete si vybrat, zda vytvoříte jeden velký důlek, který později naplníte zeminou, nebo vytvoříte několik menších důlků pro každou cibulku. Navíc si můžete usnadnit práci se sazečem na cibuloviny. Ujistěte se, že ze země odstraníte plevel a tvrdé trsy.
 4. Použijte v zahradě zeminu určenou speciálně pro květinové cibulky. Nejlepší volbou je zemina se známkou kvality RHP. Tato zemina neobsahuje pesticidy ani patogeny.
 5. Umístěte cibulky do země zúženým koncem nahoru tak, aby rostly směrem k povrchu. Někdy se na cibulkách objevují malé výhonky, jindy je však obtížnější určit, která část je horní. Umístěte cibulku kulatou nebo špičatou stranou nahoru.
 6. Pokud po zasazení cibulek začne mrznout, přikryjte je izolačním materiálem. Květináč můžete přikrýt bublinkovou fólií. Na větší plochy můžete použít zahradní látku.
 7. Pokud nebude několik dnů pršet, zalijte cibulky dostatečným množstvím vody. Voda je důležitá zejména v první fázi po zasazení pro to, aby kořenový systém dobře rostl. Pro cibulky zasazené v květináčích je nezbytné, aby voda měla možnost řádně odtékat. Pokud v květináči zůstane příliš mnoho vody, kořeny mohou uhnívat.

Které jarní cibulky doporučujeme?

Šuškarda

Tato skvostná rostlina je nápadná svými špičatými květy. Tento fialový skvost kvete od června do září. Hledáte rostlinu, která do vaší zahrady přiláká včely a motýly? Šuškarda tento požadavek jistě splní. Pasovali jsme ji na post magnetu pro opylovače. Šuškardu můžete zasadit na zahradě, ale i do květináče nebo ji umístit do vázy. Společnost Bakker je nabízí ve formě volných cibulek nebo v balíčcích.

Mečík

Skutečný uctívač slunce. Umístěte je na místo s přímým slunečním světlem nebo na jiné teplé místo. Mečíky nabízíme v nejrůznějších barvách. Bílé, červené, žluté nebo nachové. Popusťte uzdu své fantazii. Květy ve tvaru zvonků kvetou od července do září a někdy dokonce až do října. Čmeláci a včely jsou velkými fanoušky mečíků a s radostí se budou scházet na vaší zahradě.

Frézie

Jaro je skvělým obdobím nejen pro barevné rostliny, ale také pro ty voňavé. Díky fréziím bude vaše zahrada nádherně vonět. Můžete je zasadit na trávníku nebo do květináče. Frézie vám budou dělat radost v létě od července do září.

Jiřiny

Nabízíme je v nejrůznějších tvarech a barvách. Máme je k dispozici v různých barvách a různých tvarech. Jiřiny mohou kvést po skutečně dlouhou dobu, pokud budete odstraňovat odkvetlé květy. Jiřiny mohou kvést až do doby, než se objeví první mrazy. Jen si představte, že vám jiřiny budou dělat radost od června až do listopadu.

Věděli jste, že...?

 • Nabízíme k prodeji také speciální balení květinových cibulek? Obsahují různé druhy jarních cibulek seřazených podle velikosti, vůně a barvy. Takže je klidně můžete zasadit do země jednu po druhé. Zde si prohlédněte náš sortiment.
 • Lákají některé odumřelé květinové cibulky motýly? Tuto informaci naleznete v informacích o našich produktech.
 • Je možné koupit organické květinové cibulky? Ty jsou vypěstovány bez pesticidů a umělých hnojiv. V našem sortimentu nabízíme také organické květinové cibulky.
 • Při nákupu květinových cibulek vždy dávejte dobrý pozor na známku kvality. Všechny květinové cibulky, které nabízíme na webu Bakker.cz, mají značku kvality A nadace Holland Selection. To znamená, že jejich kvalita, čistota, barva, velikost a zdraví už nemohou být lepší. Na webu Bakker.cz nabízíme také největší květinové cibulky, které vytvářejí větší a silnější květy. Společnost Bakker.cz poskytuje 100% záruku, že všechny květinové cibulky porostou a pokvetou.
  Máte zájem o více informací ohledně kvality od společnosti Bakker.cz? Přečtěte si více na našich webových stránkách.
 • Online objednání květinových cibulek je skvělé, protože květinové cibulky (čerstvé!) jsou baleny těsně před odesláním a doručíme je až k vám domů. Můžete je ihned zasadit.

Chtěli byste ozdobit svou zahradu, terasu nebo balkon jarními cibulkami? Podívejte se na naši širokou nabídku produktů.

Nejnovější články

Vysoce kvalitní cibulky: na co si dát pozor
Zasaďte květinové cibulky do květináče
Tipy a triky pro sázení květinových cibulek

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom