Tipy a triky pro sázení květinových cibulek

Tipy a triky pro sázení květinových cibulek

Cibuloviny | 02 Duben 2021

Chtěli byste na jaře nebo v létě ve své zahradě záplavu květů? Pak jsou pro vás kvetoucí cibuloviny dokonalou volbou. Máte nekonečné možnosti volby, takže můžete na své zahradě, terase a balkóně vytvořit krásnou přehlídku různých barev. Některé z rostlin budou kvést v létě a jiné na jaře. Pokud vysadíte oboje, můžete si vychutnat květy po většinu roku.
 
Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou zajistit, aby vaše květinové cibulky naplno využily svůj potenciál.

Tip 1: Kdy vysazovat květinové cibulky

Cibuloviny kvetoucí v létě musí být vysazeny na jaře. Je důležité, aby počasí bylo dostatečně teplé, aby je nehrozily noční mrazy. Rostliny kvetoucí na jaře jsou odlišné. Tyto cibuloviny (často označované jako podzimní cibuloviny) je třeba vysadit do země před prvním nočním mrazem. To znamená v období od září do prosince. Je důležité, aby teplota byla nižší než 10 °C.

Tip 2: Jak nejlépe skladovat květinové cibulky?

Samozřejmě je dobré pořídit květinové cibulky včas, abyste je mohli připravit pro vysazení ve vhodnou dobu. Ale pokud bude chvíli trvat, než budete cibulky moci vysadit, je důležité je mezitím řádně uskladnit. Je třeba zajistit, aby květinové cibulky byly skladovány na suchém a chladném místě, jako je garáž, sklep nebo kůlna. Je důležité, aby se na květinových cibulkách nevytvářela plíseň z důvodu vlhkosti. Pokud k tomu dojde, nechte je vyschnout a ihned je vysaďte.

Tip 3: Popusťte uzdu kreativitě a cibulku zasaďte do květináče nebo truhlíku

Nemáte příliš mnoho místa, ale chtěli byste na své terase nebo balkóně květy? To není problém, protože květinové cibulky můžete vysadit také do květináče nebo truhlíku. Vyberte si pěkný květináč nebo truhlík, naplňte jej zeminou a zasaďte květinové cibulky.

Ještě jednodušší je použít verzi připravenou k použití, se kterou můžete mít květinové cibulky v květináči během okamžiku. Můžete například použít kotouč s květinovými cibulkami 1-2-3, který je připraven k použití v pouhých třech krocích – název opravdu hovoří za vše!

Poznámka: Je důležité na dno umístit vrstvu keramzitu, abyste zajistili dobrou propustnost. Substrát nasypte na tuto vrstvu.

Tip 4: Zasaďte květinové cibulky s dostatečnými rozestupy

Při sázení květinových cibulek je důležité, jak daleko od sebe je vysadíte. Samozřejmě je důležité, aby květiny měly dostatek prostoru k růstu, ale také by měly být dostatečně blízko u sebe, aby vytvořily celkový efekt. Nejlepší rozestupy představují trojnásobek velikosti dané květinové cibulky. Tím zajistíte, že rostliny budou mít dostatek místa pro růst. Hloubka, do které cibulky zasadíte, také určuje, jak dobře budou růst. Vysaďte je do hloubky trojnásobně větší, než je výška květinové cibulky. Pak si můžete být jisti, že jste na správné cestě!

Tip 5: Kombinace a sladění s trvalkami

Je to opravdu možné? Samozřejmě! Cibuloviny jsou ideálním doplňkem k trvalkám. Cibuloviny kvetou na jaře a v létě (v závislosti na odrůdě květinové cibulky) a trvalky zaplní zbývající část prostoru, takže zajistí, že na podzim a v zimě nebudete mít na zahradě holá místa. Tato kombinace navíc vytváří velmi pěknou rozmanitost.

Poznámka: Při sázení květinových cibulek mezi trvalkami dbejte na to, aby byl mezi rostlinami dostatečný odstup.

Nejnovější články

Vysoce kvalitní cibulky: na co si dát pozor
Zasaďte květinové cibulky do květináče
Domestikace kvetoucích cibulovin a rostlin

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom