Vysoce kvalitní cibulky: na co si dát pozor

Vysoce kvalitní cibulky: na co si dát pozor

Cibuloviny | 04 Duben 2021

Konečně zase nastal čas vyjít ven a vysazovat cibulky. Kvetoucí cibuloviny mohou vaši zahradu, balkón nebo terasu báječně zkrášlit. Věděli jste ale, že v kvalitě cibulek jsou velké rozdíly? Povíme vám, na co si dát pozor, abyste se mohli co možná nejvíce radovat z květin.

Velikost cibulky/hlízy

Rozměry cibulky nebo hlízy vypovídají mnohé o kvalitě květiny, která následně vykvete. Větší cibulky vytvářejí také větší květy. U některých druhů květin platí, že větší cibulka/hlíza také vytvoří více květů. Například velká hlíza mečíku obecně vytvoří více květů na stonku než malá hlíza. Další výhodou je, že tyto cibulky/hlízy často vytvářejí silnější květiny. Tyto květiny pokvetou déle a budou mít hezčí květy. Cibulky, které jsou malé, pokvetou hůře nebo dokonce nemusejí vůbec vykvést.

Proto na webu Bakker.cz prodáváme jen největší květinové cibulky. Tento obrázek znázorňuje rozdíl mezi velikostmi cibulek a množstvím květů.

Značka kvality

Na webu Bakker.cz také používáme značku kvality. Kvalitu květinových cibulek lze skutečně zaručit jen za předpokladu, že jsou cibulky testovány třetí stranou. V první řadě je důležité zdraví cibulek. Inspekce kvetoucích cibulovin (BKD) a Nizozemská všeobecná inspekce (NAK) prověřuje pěstitele, aby stanovili, zda cibulky neobsahují viry a jsou specifické pro daný druh. Pro dosažení klasifikace se provádí mnoho testů a uplatňují se zde přísná pravidla. Tyto průzkumy musí pěstitel povinně absolvovat, než vstoupí na trh s kvetoucími cibulovinami. To znamená, že si můžete být jisti určitou úrovní kvality květinových cibulek prodávaných registrovanými společnostmi

V Bakker.cz jdeme nad rámec povinných kontrol prováděných inspekcí. Společnost Bakker je členem Stichting Kwaliteitskeurmerk Holland Selection [značka kvality Holland Selection]. Naše květinové cibulky splňují přísné požadavky na kvalitu nadace Holland Selection a patří tudíž k nejlepším v Nizozemí. Proto můžeme zaručit, že jsou cibulky vysoké kvality a zaručeně vykvetou. Na Bakker.cz nabízíme 100% záruku na růst a květ.

Chtěli byste naše květinové cibulky vidět? Prohlédněte si náš sortiment.

Nejnovější články

Zasaďte květinové cibulky do květináče
Tipy a triky pro sázení květinových cibulek
Domestikace kvetoucích cibulovin a rostlin

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom