Cesta kolem světa v rostlinném podání

Cesta kolem světa v rostlinném podání

Pokojové rostliny | 07 Duben 2021

Nejedete letos na dovolenou? Nebo se vám nechce cestovat daleko, ale přesto chcete poznávat svět? Vaše rostliny vám mohou ukázat mnoho překrásných koutů světa. Různé rostliny pocházejí z různých míst. Máte nějaký oblíbený světadíl? Pak vyzdobte svůj dům a zahradu ve stylu tohoto světadílu.

Evropa

Začneme na domácí půdě, v Evropě! Spousta ovocných stromů pochází z Evropy. Například rybízy najdete v západoevropských zemích, jako jsou Nizozemí a Francie. Citrusy se často vyskytují v zemích jižní Evropy. Společně s olivovníky vytvářejí citrusy nefalšovanou letní atmosféru. Vaše zahrada se najednou promění na středomořský ráj. Umístěte tyto rostliny do robustních terakotových květináčů, které dokreslí celkový vzhled. Užijte si letošní prázdniny ve vlastní zahradě a vychutnejte si ovoce, které si sami vypěstujete, nebo domácí sangrii.

Chcete pocítit dotek zeleně z evropských lesů? Pak zvažte břečťan (Hedera). Rostlinu můžete pěstovat v zahradě jako popínavou nebo převislou. Rostlina rychle roste a brzy vytvoří atmosféru skutečného severoevropského lesa.

Afrika

Na našem africkém safari výletu hledáme nejznámější rostliny tohoto kontinentu.

Rajský pták sice nelétá, takže rostlinu asi neuvidíte na obloze, ale ani tak ji nepřehlédnete. Tato rostlina se oficiálně jmenuje Strelície a poznáte ji podle velkých tmavě zelených listů. Po několik měsíců v roce vás také potěší svými květy. Jsou oranžové a modré a bezpochyby se vám budou líbit.

Má tato rostlina chapadla? Může to tak vypadat, ale ve skutečnosti jsou to listy rostliny Sansevieria. Tato rostlina, které se také říká tchynin jazyk, se hojně vyskytuje v zemích východní Afriky. Raději ji pěstujeme jako pokojovou rostlinu. Skvěle se hodí pro lidi, pro něž není zahradničení velkým koníčkem. Sansevieria je nenáročná na péči a vydrží prakticky vše. Kromě toho také čistí vzduch.

Co to je na tom kameni? Je to sukulent, tlustice (Crassula). Sukulenty jsou fantastické rostliny, protože zvládnou extrémní podmínky a porostou všude. Daří se jim i v interiéru. Sukulenty nepotřebují mnoho vody a milují letní slunce. Pokud se příští rok rozhodnete v létě cestovat, můžete tuto rostlinu bez obav nechat doma vlastnímu osudu.

Támhle ve stepi, to je drak?! Ne, to je dračinec, Dracaena. Tato rostlina pochází z afrických deštných pralesů, takže má ráda vysokou vzdušnou vlhkost. Dračinec dodá vašemu obýváku tak trochu drsný vzhled.

Asie

V Asii hledáme klid a relaxaci v zeleni. Bonsaje jsou dokonale zenové rostliny. Jsou trendy a lze je pěstovat doma i venku. Oddejte se meditaci v zahradě vedle své bonsaje.

Javor dlanitolistý (Acer) vnese do vaší zahrady krásné barvy. Javor je k dostání v celé řadě barev a na podzim navíc barvu ještě změní. Takže vás pohled na něj nikdy nebude nudit. Především za letních večerů je velmi uklidňující pozorovat z pohodlí gauče barvy západu slunce odrážející se od listů javoru.

Alokázie je známá svými velkými listy, které tvarem připomínají sloní ucho. Proto se této rostlině také někdy „sloní ucho“ přezdívá. Listy vypadají jako velké vějíře, které vás zchladí.

Severní a Jižní Amerika

Nebudeme s vámi cestovat do kanadských lesů na severu ani na jih Chile, ale samozřejmě do ráje rostlin – do Amazonie. V tropických deštných pralesích najdete ty nejneobvyklejší rostliny. Úspěch nám zaručí pachira vodní, které se říká také penízový strom. Opravdové peníze na tomto stromě však bohužel nerostou. Nicméně v některých asijských zemích lidé věří, že tato rostlina pomáhá zvyšovat prosperitu. Tento strom je pro váš domov neocenitelný.

 • Vidíte ty otvory v listech této rostliny? Ano, jedná se o světoznámou Monsteru. Roste v deštném pralese se všemi těmi vysokánskými stromy. Když je zdravá, má v listech krásné otvory. Je to nezbytný dekorační prvek do vašeho obývacího pokoje.
 • Jak překrásnou červenou nebo růžovou barvu mají toulitky (Anthurium). Toulitka je již velmi dobře známá jako pokojová rostlina a můžete ji najít kdekoli. Ale věděli jste, že toulitka pochází z Amazonie? Tato rostlina kvete po celý rok a má překrásné barvy, podobně jako plameňáci.

Oceánie

A konečně se vydáváme surfovat do Oceánie. Samozřejmě, že za největšími vlnami musíte cestovat do Austrálie. Tam také najdete senzační šefleru. S uklidňujícími zelenými listy této pokojové rostliny se budete cítit uvolněně, jako by vás unášely mořské vlny. Asi vás nepřekvapí, že miluje vodu, takže ji zhruba jednou týdně zalijte. Rostlina ovšem nesnese mít neustále mokré kořeny.

Naše putování ukončíme na malém ostrově blízko Austrálie, který se nazývá Howea. Zde najdeme překrásnou rajskou palmu (Howea forsteriana). Rajská palma má nádherné vějířovité listy, které umí vytvořit tropickou atmosféru. Skoro se vedle ní cítíte jako na bílé pláži s krásným modrým mořem v pozadí.

Chcete si doma vytvořit úchvatnou prázdninovou atmosféru? Podívejte se na naši širokou nabídku pokojových rostlin.  

Nejnovější články

Květiny vyjadřující city, které vám život naplní štěstím
Z lásky k vašim rostlinám
Hrátky se zelení v menších domácích prostorách

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom