Nejlepší pokojové rostliny

Nejlepší pokojové rostliny

Pokojové rostliny | 07 Duben 2021

Pokojové rostliny jsou dokonalým zeleným doplňkem do vašeho domu. Nádherně voní, mají krásné barvy a některé z nich dokonce čistí vzduch. Můžete je také umístit kamkoliv v domě: od obývacího pokoje až po sklep. V domě neexistuje místo, které by zeleň nerozzářila. Stačí umístit malou rostlinu na parapet a budou se dít zázraky. Nyní vám však představíme pokojové rostliny, které jsou podle nás ty nejlepší z nejlepších – a to bez ohledu na jejich cenu nebo náročnost pěstování.

1. Tropická Rajská palma

Její název hovoří za vše. Kencie je nádherná tropická rostlina, která se bude ve vašem obývacím pokoji náramně vyjímat. Tato palma je nenáročná na péči a bude se jí dařit na místě s malým množstvím světla, nízkou vlhkostí a dokonce snese i chladnější prostředí. Kencie vypadá fantasticky i uvnitř: světlo dopadající na její zdobné listy vytváří nádhernou podívanou. Věděli jste, že rajská palma u vás doma bude také čistit vzduch?

2. Monstera 'Monkey Leaf'

Díky otvorům v listech zaujme monstera na první pohled a stala se díky nim velmi oblíbenou pokojovou rostlinou. Dokáže rozjasnit každou místnost. A navíc tato rostlina také čistí vzduch. Tato rostlina vyžaduje hodně vlhkosti. Je stylová a šetrná k životnímu prostředí: opravdový hipster mezi pokojovými rostlinami!Text

3. Lopatkovec (Peace lily)

Hledáte kvetoucí rostlinu? Lopatkovec je díky svým květům ve tvaru lžíce přesně tím, co potřebujete. Lopatkovec má překrásné bílé květy, které nádherně voní. Stejně jako monstera čistí lopatkovec vzduch.

4. Juka obrovská

Tato odolná rostlina pochází z jihu USA a Mexika a je zvyklá na drsnější podmínky. Robustní pruhovaný kmen a jasně zelené listy dodávají této rostlině působivý westernový vzhled. Tato pouštní rostlina snese i horké a suché podmínky.

5. Převislá Pilea

Palačinkové rostlině (Pilea peperomioides) se takto přezdívá díky jejím neobvyklým listům ve tvaru palačinek. Tato rostlina dosahuje výšky 10 až 40 cm, takže je ideální na jídelní či pracovní stůl. Není to skvělý způsob, jak oživit vaši kancelář? Rostlina Pilea navíc vyžaduje pouze minimální péči.

6. Alokázie ‘Red Secret‘

Chcete svého domovu dodat více barev, než jen zelenou? Alokázie ‘Red Secret‘ může být dokonalou volbou. Této rostlině se také říká sloní ucho a má velké fialové a oranžové listy. Péče o alokázii je hračka: když bude mít žízeň, vždy vás upozorní. Jakmile se začnou její listy svěšet, je třeba jí zalít... Je to tak snadné!

7. Difenbachie ‘Camille‘

Difenbachie na sebe upoutá veškerou pozornost v každém obývacím pokoji, ložnici nebo předsíni. Její světle zelené listy mají tmavé okraje, takže upoutá pozornost, ať už ji umístíte kamkoliv. Difenbachie ‘Camille‘ má ráda světlo ráno a večer, ale nesnese plnou sílu poledního slunce.

8. Fíkus malolistý ‘Daniëlle‘

Fíkus malolistý je půvabným doplňkem každé místnosti. Tato okouzlující rostlina má několik stonků, které se kolem sebe vinou a jsou nahoře zakončeny bujnou záplavou listů. Je to vlastně miniaturní strom v květináči.

9. Kalatea Misto

Kalatea Misto se vzhledem trochu podobá difenbachii. Její listy mají stejné tmavě zelené okraje a světle zelený střed. Kalatea má však celkově jemnější vzhled. Kalatea, stejně jako monstera a alokázie, čistí vzduch. Zajímavostí u kalatey je skutečnost, že v noci ‘chodí spát‘. Poznáte to tak, že nasměruje své listy nahoru.

10. Phalaenopsis ‘Pink Cascade‘

Je růžová barva vaší nejoblíbenější? Pak už nemusíte hledat! Rostlina Phalaenopsis je neuvěřitelně všestranná – můžete ji umístit na stůl, do ložnice nebo do kuchyně – ale potřebuje dostatek světla. Tato orchidej vyžaduje pouze minimální péči: stačí ji zalít, pokud je zemina na dotek suchá. Tato orchidej také dlouho vydrží a kvete dvakrát až třikrát do roka.

11. Ananasovník chocholatý

Tato rostlina je zeleným řešením pro ty, kteří mají dýchací obtíže. Aromatické látky ananasovníku chocholatého mají pozitivní účinek na zdraví. Rostlina kvete jen jednou po dobu tří až šesti měsíců.

12. Dracaena marginata

Raději byste si zvolili pokojovou rostlinu s drsnějším vzhledem? Dračinec tomuto požadavku zcela vyhovuje. Divoké listy dračince zaujmou na první pohled v každém prostředí a dodají místnosti nádech afrických tropů.

Nejnovější články

Květiny vyjadřující city, které vám život naplní štěstím
Z lásky k vašim rostlinám
Hrátky se zelení v menších domácích prostorách

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom