Nejpozoruhodnější pokojové rostliny

Nejpozoruhodnější pokojové rostliny

Pokojové rostliny | 07 Duben 2021

Všechny tyto pokojové rostliny mají jedno společné: upoutají pozornost v kterékoli místnosti. Díky roztodivným vzorům na listech se skutečně odlišují od všech ostatních pokojových rostlin. Tečky, žilky a barevné rozdíly na listech jsou nyní v módě. Chcete se přidat k tomuto novému trendu? Pokud ano, jsou pro vás ideální následující rostliny!

1. Kalatea

Kalatea je známá svými výraznými žilkami a vícebarevnými listy. Se škálou od světle zelených listů s tmavě zelenými žilkami až po zcela nachové listy můžete vytvářet nejrůznější kombinace. Díky svým barvám a vzorům jsou tyto pokojové rostliny opravdovým poutačem pozornosti. A co víc, tato rostlina dokonce pomáhá čistit vzduch! Kalatea v noci spí se složenými listy. Při východu slunce se listy pomalu znovu otevírají. Nelekněte se, když uslyšíte šustění listů.

2. Tečkovaná begónie

Tečkovaná begónie (Begonia maculata) je módní ikonou mezi pokojovými rostlinami. Bílé tečky na krásných velkých zelených listech vytvářejí atmosféru džungle. S červenou zadní stranou listů se begónie hodí i do interiéru ve stylu retro. V kombinaci s jasně barevným pozadím je ideální pro styl color blocking. Měli byste doma raději jiný vzor než tečky? Pak zvolte jiný druh begónie. K dispozici je celá řada barev, tvarů a výstředních vzorů.

3. Alokázie

Alokázie, neboli sloní ucho, je k dostání ve spoustě různých podob, tvarů a barev. Alokázie v odstínech zelené či červené/bronzové dodá každé místnosti jiný nádech. Naším oblíbencem je Alocasia amazonica, která je v holandštině známá pod názvem kostěná rostlina. Její velké zelenočerné listy mají výrazné bílé žilkování. Vypadá to, jakoby rostlina měla kosti. Tyto pokojové rostliny dodají místnosti výrazný vzhled. Sloní ucho také patří mezi rostliny čistící vzduch. Umístěte ji do ložnice, aby se vám v noci dobře spalo.
 

4. Kaládium

Páni, to jsou barvy! Vystavuje je na odiv nápadné kaládium. Tyto pokojové rostliny mají vlnité vícebarevné listy. Nejznámějším druhem je růžové kaládium. Tato rostlina má světle růžové listy s tmavě růžovými žilkami. Další barevný kontrast vytvářejí zelené okraje listů kaládia. Hodí se do obývacích pokojů nejrůznějších stylů a skvěle doplní dnešní interiérové trendy. Jednoduše řečeno: nesmí chybět v žádné domácnosti.

5. Podeňka

Náš seznam zakončíme převislou zelení. Nebo by bylo výstižnější říci nachem? Podeňka vystavuje veselou kombinaci zelených a nachových odstínů. Na listech se mohou dokonce objevit bílé proužky. Tento barevný skvost můžete zavěsit ke zdi ve studeném odstínu, a vytvořit tak podívanou, která neunikne pozornosti. Nebo zvolte moderní přístup a umístěte rostlinu do vysokého květináče na skříni. Až listy této převislé rostliny vyrostou a svěsí se dolů, vznikne pěkná atmosféra džungle.

 

Získaly si vás už naše krásné pokojové rostliny se vzorovanými listy? Podívejte se na náš sortiment vysoce kvalitních rostlin. Dáváte přednost méně nápadným rostlinám? Pak si přečtěte náš článek o našich nejoblíbenějších pokojových rostlinách.

Nejnovější články

Květiny vyjadřující city, které vám život naplní štěstím
Z lásky k vašim rostlinám
Hrátky se zelení v menších domácích prostorách

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom