Pokojové rostliny, o které se snadno staráte: šťavnaté

Pokojové rostliny, o které se snadno staráte: šťavnaté

Pokojové rostliny | 07 Duben 2021

Zahradničení pro Vás není to pravé? Všechny Vaše rostliny většinou nějakým záhadným způsobem zahynou? Přesto však chcete svému obydlí dopřát trochu zeleně? Pak Vám sukulenty Vaše zelené touhy jistě splní. Původní domovinou sukulentů jsou oblasti s extrémními podmínkami, například pouště nebo spáry mezi skalami. Dokáží zde přežít, protože si do listů ukládají vodu. Pokud tyto rostliny dokáží přežít v poušti, zvládnou to zcela jistě i u Vás doma. Vyskytují se v různých tvarech a velikostech, některé sukulenty nasazují dokonce i květy! Vyberte si tedy takové sukulenty, které se hodí k Vám i Vašemu interiéru.

Tipy pro pěstování

I když pěstování sukulentů není složité, a není jim třeba věnovat přílišnou pozornost, je zde celá řada věcí, na které musíte dát pozor. Máme pro Vás několik rad, jak zajistit, aby sukulenty krásně kvetly:

 1. Nejčastější chybou při pěstování sukulentů je, že je příliš zaléváte. Sukulenty nemají rády vlhkost odspodu. Dbejte tedy na to, aby v květináči nezůstávaly zbytky vody. Můžete například zvolit vnitřní květináč s otvory. Rostlinu v tomto květináči vložte do obalu (který ladí s Vaším interiérem). Voda tak nezůstává v hlíně, ale odtéká.
 2. Sukulentům nedávejte ani příliš málo vody. Čas od času můžete sukulenty důkladně zalít, přesně tak, jak se to stává i v poušti. Pak je třeba zajistit, aby půda dobře vyschla tak, aby v květináči nezůstaly zbytky vody. Pokud máte dojem, že je hlína příliš suchá, přilijte trošku vody. V létě se tak stane přibližně po týdnu. V zimě to může být každých 10 až 14 dnů. Tip: Zdá se Vám obtížné odhadnout správné množství vody? Pak sáhněte po dávkovači vody značky Elho. Díky němu odměříte vždy správné množství vody.
 3. Nejlépe se sukulentům daří na přímém slunci. Postavte je proto na slunečné místo. Nikdy dozadu do skříňky ve stínu.
 4. Dobře si předem rozmyslete, do jakého květináče chcete své sukulenty zasadit. Sukulenty potřebují hodně kyslíku, proto je nejlepší otevřený květináč.
 5. Dbejte také na to, aby měly sukulenty správnou půdu. Ze všeho nejraději speciální půdu pro sukulenty a kaktusy. Lepší růst a stabilitu rostlin zajistí také hydrogranulát Pokon.

2020 – trendy v oblasti sukulentů

Následující sukulenty považuji naši pěstitelé a odborníci za sukulenty roku 2020.

 • Aloe Vera je dnes pravděpodobně nejznámějším sukulentem vůbec. Šťáva z této rostliny se stále více využívá v potravinářství. Věděli jste však, že tato šťáva má blahodárné účinky také na odřeniny a bodnutí hmyzem?
 • Dužnatka (echeveria) je atraktivní sukulent, který můžete získat v různých barvách. Listy, obsahující vodu, vypadají jako květina a vytvářejí krásnou dekoraci do každé místnosti.
 • Crassula (tlustice) patří do rodiny afrických sukulentů. Těmto sukulentům se říká také Shrekovy uši. Zajímavostí těchto sukulentů je, že se vyskytují v mnoha různých tvarech. Například odrůda crassula tennelli má špičaté listy, které rostou do všech směrů, zatímco crassula ‘Hobbit’ má trubkovité listy s červenou tečkou. Vyberte si tlustici, která se k Vám hodí.

Nejnovější články

Květiny vyjadřující city, které vám život naplní štěstím
Z lásky k vašim rostlinám
Hrátky se zelení v menších domácích prostorách

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom