Pokojové rostliny: Rostliny čistící vzduch

Pokojové rostliny: Rostliny čistící vzduch

Pokojové rostliny | 07 Duben 2021

Rostliny čistící vzduch nejen, že jdou ruku v ruce se současnými botanickými trendy, ale také vám doma vylepší kvalitu života! Tyto speciální pokojové rostliny odstraňují škodlivé látky z vašeho domu a uvolňují zdravý kyslík. Také napomáhají udržení vlhkosti v domě. To znamená, že tyto rostliny jsou dlouhodobě prospěšné vašemu zdraví a koncentraci. Nejprodávanější rostliny z naší nabídky rostlin, které čistí vzduch, jsou lopatkovec (Spathiphyllum), ledviník (Nephrolepis) a břečťan (Hedera). Břečťan můžete samozřejmě využít jak jako pokojovou rostlinu, tak jako rostlinu do zahrady.

1. Lopatkovec

Lopatkovec (Spathiphyllum) je díky svým měkkým zeleným listům a ozdobným bílým květům (listenům) velmi oblíbený. Tato rostlina z tropických deštných pralesů v Jižní Americe čistí vzduch a není náročná na péči. Listy těchto pokojových rostlin se začnou svěšovat, pokud bude rostlina moc suchá, ale pár hodin po zalití opět ožijí a zvednou se. Lopatkovec má rád světlá místa bez přímého slunce.

2. Ledviník

Ledviník (Nephrolepis) je nádherná listnatá rostlina, která také patří mezi rostliny čistící vzduch. Kapradiny na Zemi rostou v různých podobách již od období Devonu (před 400–350 miliony let). Ledviník se nachází v tropických deštných pralesích po celém světě, takže kapradí bude vyhovovat, pokud bude umístěno někde, kde nebude příliš světla. Tato hustá kaprada s rozvětvenými listy je jednou z nejúčinnějších vzduch čisticích rostlin pro domácnost.

3 . Břečťan

Stálicí mezi rostlinami čistícími vzduch je břečťan (Hedera). Břečťan je k dostání ve spoustě tvarů a barev. Listy mohou být celé zelené, ale také vícebarevné a mramorované. Ve svém přirozeném prostředí v Asii, Evropě a severní Africe roste tato pokojová rostlina, která čistí vzduch, na skalách a stromech. Břečťan se dokáže vyšplhat až do výšky 25–30 metrů. Břečťan lze uvnitř použít jako popínavé keře, například proti „zelené“ stěně, nebo jako převislou rostlinu. Břečťan má raději chladná světlá místa, ale bez přímého slunce. Čím světlejší jsou listy, tím více světla rostlina potřebuje. Čím zelenější jsou listy, tím méně světla rostlina potřebuje. Venku se břečťanu bude nejlépe dařit, když se bude moci pnout po plotu nebo prázdné zdi. Rostlina se přichytí k podpěře a bude růst, dokud bude mít kam. Poté začne břečťan kvést.

NASA zkoumá rostliny čistící vzduch

V rámci studie NASA Clean Air Study proběhl detailní výzkum rostlin čistících vzduch. Aby byl jejich účinek patrný, doporučuje NASA mít alespoň jednu pokojovou rostlinu (velikost květináče 15/20 cm) na každých 10 m². Množství zeminy je také důležité, protože mikroorganismy v půdě absorbují malé množství nečistot ze vzduchu. Rostliny čistící vzduch jsou doporučovány nejen do vašeho domova, ale tako do kanceláří a do škol.

Nejnovější články

Květiny vyjadřující city, které vám život naplní štěstím
Z lásky k vašim rostlinám
Hrátky se zelení v menších domácích prostorách

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom