Výhody rostlin čistících vzduch

Výhody rostlin čistících vzduch

Pokojové rostliny | 30 Prosinec 2020

Pokojové rostliny nejsou jen překrásnou dekorací interiéru, ale také zlepšují životní prostředí v domácnosti. Rostliny čistící vzduch se svými úžasně zelenými listy dokáží divy a pozitivně působí na lidi. Rostliny čistící vzduch však mají i řadu vlastností, které nejsou příliš známé. Bude nám potěšením vás o této zdravé zeleni naučit něco nového!

1. Vyčistěte vzduch

Jejich označení vám napoví: rostliny čistící vzduch čistí ovzduší. Zní to mnohem jednodušeji, než jak tomu ve skutečnosti je. Je dobře známo, že rostliny produkují kyslík. Ale rostliny čistící vzduch jdou o krok dál. Tyto rostliny jsou schopny pohlcovat a rozkládat znečišťující látky v ovzduší. Výsledkem je, že vzduch produkovaný rostlinou je dokonce ještě čistší a vhodnější k dýchání. Někdy se dokonce tvrdí, že toulcovka (rostlina s nejsilnějším efektem čištění vzduchu) může filtrovat toxické látky z cigaretového kouře a výfukových plynů. Každá rostlina čistící vzduch má svou vlastní specializaci na absorbování určitých škodlivých látek. Mějte ale na paměti, že účinek každé rostliny je omezený. Výzkum NASA Clear Air ukázal, že aby bylo dosaženo významného vlivu, je zapotřebí jedné rostliny na každých deset čtverečných metrů. Na co tedy čekáte? Převlečte svůj dům do zeleného hávu a užívejte si čistého vzduchu ve své městské džungli.

2. Pokojný noční spánek

Spíte přerušovaně a často po probuzení býváte unavení? To může mít různé důvody, a tím pádem i nejrůznější možná řešení. Jedním z důvodů může být nedostatek čerstvého kyslíku ve vzduchu. Rostlina, která čistí vzduch, je v tomto případě ideálním řešením. Rostlina vás sice neuloží do postele, ani vám nepřečte pohádku. Ale zajistí, že budete v ložnici mít dostatek kyslíku, a tím zlepší kvalitu vašeho spánku. Rostliny mají navíc na lidi obecně uvolňující vliv. Umožní vám spát klidněji, dýchat při tom čistší vzduch a probouzet se s pocitem radosti ze všech těch zelených rostlin.

3. Zlepšete své soustředění

Stejné efekty, které vám pomáhají klidněji spát, ve skutečnosti také podporují vaše soustředění a produktivitu. Čistý vzduch a odpočaté tělo mohou pomoci zajistit, abyste se efektivněji soustředili na práci nebo studium. Tato zlepšená koncentrace zajišťuje, abyste mohli lépe pracovat a zvýšili svou produktivitu. Rostliny vám navíc pomohou rychleji dobít baterky. Díky tomu se po přestávce strávené s vašimi zelenými přáteli vracíte k práci plně odpočatí. Naplňte svou pracovnu zelení a udělejte si z pracovního dne party.

4. Rostliny čistící vzduch a alergie

Někdy se říká, že rostliny čistící vzduch mají pozitivní vliv na alergie. Před takovými prohlášeními se mějte na pozoru. Bylo by naivní očekávat, že rostliny čistící vzduch vyfiltrují ze vzduchu všechny látky, které mohou způsobovat alergickou reakci. Je však možné, že rostliny mohou pohltit některé látky, které mohou být příčinou alergické reakce. V oblasti souvislostí mezi alergiemi a rostlinami byl provedeno jen málo výzkumů. Vzhledem k tomu nelze vyvozovat žádné dostatečně podložené závěry.

Chtěli byste zažít výhody těchto rostlin čistících vzduch na vlastní kůži? Podívejte se na náš široký sortiment pokojových rostlin, které čistí vzduch. Nejste si jisti, kterou rostlinu byste si měli koupit? Pak si přečtěte náš článek o našich 10 nejoblíbenějších rostlinách, které čistí vzduch.

Nejnovější články

Péče o pokojové rostliny během zimních měsíců
Vytvořte si své vlastní domácí lázně

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně