Vytvořte si své vlastní domácí lázně

Vytvořte si své vlastní domácí lázně

Pokojové rostliny | 08 Duben 2021

Není nic lepšího, než se čas od času odreagovat v lázních. Detoxikace v sauně, masáž odbourávající stres a osvěžující ponoření do bazénu. Nebylo by hezčí mít tyto procedury k dispozici každý den doma? Pomocí mnoha známých rostlin můžete svou koupelnu snadno proměnit ve wellness centrum. Předvedeme vám, jak ho snadno vytvořit.

Sauna

Sauna je jedním z nejdůležitějších částí lázní. Teplo páry vám umožní se zcela odreagovat. Vypoťte všechny škodliviny. Můžete toho snadno dosáhnout doma pomocí sprchy a velmi zvláštní rostliny: eukalyptu. Rostlina eukalyptus je známá svou nádhernou vůní a léčivým účinkem silice uvnitř listů. Úchvatná vůně z listů bude prostupovat vaši domácí saunu. Ustřihněte několik větviček a pevně je svažte. Povězte svazek větviček na hlavici sprchy a pusťte horkou vodu. Koupelna se pomalu zalije nádherně vonící párou. Váš nos i póry se okamžitě otevřou.

Pleťová maska

Relaxační masáž od partnera by bez omlazující pleťové masky nebyla úplná. Můžete si ji vyrobit pomocí další úžasné rostliny: aloe vera. Z rostliny aloe vera jednoduše ustřihněte list a vymáčkněte z něj asi dvě lžíce mízy. Krása aloe vera tkví v tom, že se jedná o samoléčivou rostlinu. Na místě, kde jste provedli řez, se vytvoří ochranná membrána. Smíchejte mízu s jogurtem a nadrobno nakrájenou okurkou. Tato maska je ideální pro citlivou pokožku. Celým vaším tělem se rozline skvělý pocit klidu.

Ponorný bazén

Po horké sauně se budete chtít jemně oživit v ponorném bazénu. Napusťte vanu, přidejte do ní pěnu a vychutnejte si očistnou vodu s šálkem čaje. S šálkem čaje, který můžete samozřejmě uvařit z ingrediencí z vlastní zahrady v kuchyni. Máte chuť na bylinkový čaj, nebo dáváte přednost ovocným čajům? Existuje několik bylin, které jsou vhodné k uvaření čaje. Můžete si například vybrat heřmánkový čaj. Úžasné čaje lze také uvařit z listů některých rostlin. Vezměte si listy divokých jahod nebo aloe vera. Máte raději ovocný čaj? Potom doporučujeme citrusové plody. Čerstvý citronový čaj vám poskytne sváteční pocit Středozemí.

Zní vám tyto domácí lázně jako hudba pro uši? Tak se do toho pusťte! Je to opravdu jednoduché! Potřebujete jen ty správné rostliny. Všechny můžete nalézt v naší široké nabídce.

Nejnovější články

Květiny vyjadřující city, které vám život naplní štěstím
Z lásky k vašim rostlinám
Hrátky se zelení v menších domácích prostorách

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom