Balkon a terasa

Balkon a terasa

Zahradní rostliny | 01 Duben 2021

Proměňte svou terasu nebo balkon v krásnou zahradu! S těmi správnými rostlinami vytvoříte příjemnou atmosféru zahrady a to po celý rok! Nezáleží ani na tom, kterým směrem je Váš balkon nebo terasa orientována, vždy se dá snadno proměnit v zahradu. Máte malý balkonek nebo terasu? Nevadí! Proč se nechat omezit jen prostorem na podlaze, využijte prostor ve vzduchu. Vytvořte si vertikální zahradu! A pokud si budete chtít užívat své zahrádky i v noci, není nic jednoduššího než si vybrat hezkou venkovní lampu nebo topné těleso. Je vždy příjemné posedět v teplém a hezky osvětleném prostředí.

Sever

Měli jste vždy dojem, že vybudovat zahradu je nemožné, protože je Váš balkon nebo terasa směrem na sever? Úplně zbytečně! Existuje mnoho druhů rostlin, které naopak touží po stínu, který Vaše lokace poskytuje. Sněženky, srdcovka, hortenzie a krásné dřeviny, jako je japonský javor nebo rhododendron stín milují. Červený rozchodník je barevná půdopokryvná rostlina, která rozzáří každý stinný koutek. Najde se opravdu mnoho rostlin, které promění Váš balkon nebo terasu v krásnou zahradu orientovanou na sever.

Upozornění: Při výsadbě v květináčích se ujistěte, že přebytečná voda může snadno vytéct. Pokud je půda příliš mokrá, kořeny uhnívají a rostlina může odumřít. Vždy se ujistěte, že má květináč otvory ve dně, nebo je sami vytvořte.

Východ

Balkony a terasy orientované na východ jsou obohaceny nádherným ranním slunkem. Perfektní místo pro rostliny, které dávají přednost jak slunci, tak stínu! Nejen rostliny a květiny jsou rády za paprsky slunce. Co zkusit pěstovat krásné ovocné stromky nebo citrusy? Navíc si můžete natrhat své vlastní plody!

Tip:  K tomu, aby dobře prospívaly, potřebují tyto rostlin dostatek vláhy. Použijte velké květináče, abyste zabránili tomu, že rychle vyschnou. Doporučujeme nejlépe plastové nebo glazurované nádoby.

Jih

Terasy a balkony na jih jsou doslova zaplavené sluncem. Rostliny prahnoucí po slunci budou přesně ve svém živlu! Jiřiny rády nasávají paprsky, není divu, když pocházejí z Mexika. Veselé petúnie nesmí chybět a pěstovat můžete klidně i růže. Vše se dá snadno pěstovat v květináči. Stejně jako pro na západ situované balkony a terasy se zahrádkou, jsou vhodné i sem ovocné stromy a citrusy. Prohlédněte si naši nabídku slunce milujících rostlin. .

Upozornění: Zalívejte tyto rostliny pravidelně, někdy i dvakrát. Rostliny a květiny v malých květináčích snadněji prosychají než ty ve velkých nádobách. Aby nedocházelo k odpařování vody, doporučujeme použít plastové nebo glazurované květináče.

Západ

Je-li Váš balkon nebo terasa orientovaná na západ, můžete si užívat sluníčka odpoledne až do večera. Další skvělá příležitost pro různé kombinace rostliny, které mají rády i slunce i stín. Pokud se nejedná o příliš větrné místo, můžete si vybrat cokoliv, co máte rádi. Pokud máte balkon nebo terasu v oblasti, kde je také mrazivo, doporučujeme zvolit odolnější a silnější rostliny, které zasadíte hlouběji do substrátu.  Zvonek je ideální rostlinou, ale zrovna tak robustní keř jako je borůvka. Doporučujeme používat velké a široké květináče nebo nádoby. Snížíte tak riziko nevyžádaného pohybu květin během silnějších větrů.

Nejnovější články

Jak si vyrobit vlastní kytici sušených květin!
DIY: Skvělé kytice a květinová aranžmá na Den matek
Deset nejoblíbenějších rychle rostoucích zahradních rostlin

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom