Motýlí zahrada

Motýlí zahrada

Zahradní rostliny | 01 Duben 2021

Motýlí zahrada je zároveň bez pochyby příjemným prostředím pro včely a ostatní hmyz.

Nádherní a křehcí motýlci ve Vaší zahradě!

Jemní motýlci poletující z květu na květ jsou v zahradě skutečnou podívanou.

Rádi byste krásné motýly do své zahrady přilákali? Vytvořit takovou motýlí zahradu není nic těžkého. Začněte tím, že vysadíte rostliny a cibuloviny, které kvetou opravdu výraznými barvami, silně voní a motýli se jen pohrnou. Pravděpodobně nejznámější rostlinou, která dokáže nalákat motýly je odolný a trvalý motýlí keř (Buddleia). Slunečnice, levandule, šalvěj, modřenec, česnek, malý kosatec a pelargonie jsou také rostliny a cibuloviny, které určitě zvažte. Jasné barvy a výrazné vůně těchto rostlin jsou přímo jako magnet pro motýly. Navíc jsou všechny tyto rostliny moc hezké a budou krásně zdobit Váš záhon! Nemáte zahradu? Kolekce našich rostlin je pochopitelně možné pěstovat také na balkoně nebo na terase!

Úkryt pro motýly

Pokud se rozhodnete jít ještě o něco dál a nabídnout těmto malým zbarveným živočichům něco navíc, můžete jim také v zahradě přichystat místa, kde se budou moci ukrýt před deštěm, větrem nebo chladným počasím či dokonce mrazem. Za tímto účelem jsou osvědčené zídky z kamene nebo staré kmeny stromů. Můžete dokonce přímo pořídit motýlí hotel, který zavěsíte pod přístřešek. Motýli jsou zimomřivá stvoření a raději odpočívají na chráněných místech v zahradě, kde se dokážou zahřát na slunci a zvýšit svou energetickou hladinu pro létání.

Od housenky po motýla

Pro vytvoření příležitosti pro rozmnožování různých druhů motýlů ve vaší motýlí zahradě jsou nutné hostitelské rostliny. Housenky si vybírají divoké rostliny a zeleninu, jako jsou kopřivy, zelí, bodláky a jetel. Pokud se chcete na své zahradě kochat různými druhy motýlů, vyberte několik různých hostitelských rostlin.

Tip!

Housenky malých baboček admiral a paví oko jsou velice přitahovány kopřivami. Určitě stojí za to vysadit pár kopřiv do květináčů ( umístěte je na kryté místo na slunci ) čímž zabráníte tomu, aby kopřivy přerostly ostatní rostliny.

 

Nejnovější články

Jak si vyrobit vlastní kytici sušených květin!
DIY: Skvělé kytice a květinová aranžmá na Den matek
Deset nejoblíbenějších rychle rostoucích zahradních rostlin

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom