Nalákejte do své zahrady nádherné motýly!

Nalákejte do své zahrady nádherné motýly!

Zahradní rostliny | 01 Duben 2021

Sledovat krásné motýly, jak si poletují od květiny ke květině, je skutečně něco. Chtěli byste do své zahrady nalákat motýly? Vlastní zahradu pro motýly vytvoříte opravdu snadno. Jednoduše zasaďte květiny, které mají včely a motýli rádi a které jsou známé také jako medonosné rostliny. Jejich zářivě zabarvené květy a neodolatelné vůně brzy přivábí spoustu motýlů. Možná vůbec nejznámější rostlina, kterou mají motýli rádi, je komule Davidova (Buddleja). Avšak nepohrdnou ani slunečnicemi, levandulemi a pelargóniemi. Zářivým barvám těchto rostlin motýli zkrátka neodolají. Další příklady rostlin, které mají motýli rádi, zahrnují například Muscari (také známá jako modřenec), česnek a malé kosatce. Nemáte zahradu, ale jen balkon? Nevadí. Tyto rostliny, které mají motýli rádi, můžete zasadit i do květináče na balkóně!

Bezpečné místo pro motýly

Motýli jsou studenokrevný hmyz a rádi vyhledávají bezpečná místa, kde se mohou ohřát na slunci a nabrat trochu sil, než se zase odtřepotají jinam. Z toho důvodu je dobré vytvořit v zahradě bezpečná místa, kam se motýli mohou schovat před větrem a deštěm nebo v noci či v zimě. Posloužit může suchá zídka, starý pařez, svazek větviček nebo třeba kupa starého listí. K dispozici jsou také speciální hotely pro hmyz pro motýly a včely.

Z housenky po motýla

Rostliny-hostitelé umožňují celé řadě různých motýlů rozmnožovat se přímo ve vaší motýlí zahradě. Tyto rostliny poskytují potravu larvám. Jedná se především o divoké rostliny, jako jsou například miříkovité, a také určité druhy bodláčí a jetele. Pokud chcete do své zahrady nalákat různé druhy motýlů, zasaďte různé rostliny, které mají rádi.

Nalákejte do své zahrady včely

Včely opylují rostliny, což z nich dělá nepostradatelnou součást přírody. Hrají také nečekanou, avšak neméně důležitou roli při výrobě různých produktů. Všichni vědí, že včely vyrábějí med, ale věděli jste, že včelí vosk se používá při výrobě mnoha kosmetických a lékařských produktů? Pyl, který včely sbírají z květin, se také používá v různých doplňcích stravy. Sečteno, podtrženo: včely jsou pro náš život velmi důležité. Lidé si je často pletou s vosami, a v důsledku toho jsou vyháněny ze zahrad. Zatímco včely zajímají jenom květiny, vosy přitahuje vše sladké. Vosy jsou obvykle také mnohem agresivnější. Udělejte přírodě velikou laskavost a postavte včelám ve své zahradě domov.

Nejnovější články

Jak si vyrobit vlastní kytici sušených květin!
DIY: Skvělé kytice a květinová aranžmá na Den matek
Deset nejoblíbenějších rychle rostoucích zahradních rostlin

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom