Položte si vlastní trávník

Položte si vlastní trávník

Zahradní rostliny | 12 Leden 2021

Vraťte přírodě trochu zeleně. Odstraňte dlažbu a vraťte se zpět ke krásnému zelenému trávníku. A samozřejmě si sami můžete vytvořit atraktivní zelený koberec. Je příjemné strávit pár chvil zahradničením a být s konečným výsledkem spokojeni. Bakker vám chce pomoci s vytvořením dokonalého trávníku ve vaší zahradě.

Připravte zahradu pro nový trávník

Při vytváření trávníku se můžete rozhodnout pro vysévání semen nebo pokládání travních koberců. Ať už se rozhodnete pro kteroukoli metodu, klíčová je řádná příprava. Nejprve je třeba vyčistit půdu od všech rostlin, zbytků rostlin a kořenů. Z půdy byste také měli odstranit jakékoli kameny nebo jiné tvrdé předměty. Potom je důležité půdu dobře nakypřit. Následně na nakypřenou půdu položte vrstvu nové trávníkové zeminy. Ta dodá vašemu trávníku dostatek živin pro zdravý růst. Nakonec se ujistěte, že je zemina rovnoměrně rozprostřená. Tak si zajistíte pěkný upravený trávník.

Pro jaký trávník se rozhodnete?

Jakmile dokončíte přípravy, pokračujte s vyséváním nebo pokládáním trávníku. Při vysévání je důležité použití správného travního semena. V této fázi opět zvažte funkci trávníku a množství světla, které bude mít k dispozici. Chcete trávník jenom jako dekoraci? Nebo chcete mít v zahradě miniaturní fotbalové hřiště? Odpovědi na tyto otázky jsou klíčové při výběru rostlin pro váš trávník a pro jeho pokládání. V okrasném trávníku budete mít jemnější trávu než v trávníku, po kterém často chodíte. Můžete také travní semena zkombinovat, abyste získali krásný i odolný trávník. Hledáte další inspiraci pro svůj trávník? Pak si přečtěte článek „Spousta venkovní zeleně díky travnímu koberci a trávníku“.

Travní semeno

Nejvhodnější doba pro výsev trávníku je přelom dubna a května. Travní semeno můžete vysévat ručně. Nejprve si pročtěte informace na obalu, abyste zjistili, kolik semen potřebujete na čtverečný metr pro získání krásného trávníku. Když osetou plochu uválcujete, zabráníte odfouknutí semen větrem a urychlíte klíčení.

Tip: Nechte travní semeno na světle a nezakrývejte ho zeminou. Travní semeno klíčí na světle.

Po zhruba dvou týdnech travní semeno vyklíčí a začne růst. Ale na plnohodnotný trávník si počkáme několik měsíců.

Na stránce Baker.cz máme speciální mix travních semen pro kompletní trávník. Můžete ho využít pro vysetí nového trávníku nebo pro úpravu stávajícího. Travní semeno Bakker.cz je smícháno s hnojivy, které urychlují růst trávy, velmi dobře snáší sucho a plevel se neobjeví tak rychle.

Travní drny

Rychlejší, ale dražší varianta je položení travního koberce. Dostanete ho v rolích nebo pásech připravených k okamžitému použití. Po přípravě zahrady položte části travního koberce blízko sebe tak, aby jejich okraje na sebe navazovaly. Jakmile jsou části koberce položeny, je důležité je uválcovat, aby byly pevně mezi sebou propojeny a spojeny zemí. Jakékoli zbývající mezery vyplňte zeminou a řádně zalijte. Doporučujeme, abyste několik týdnů po trávníku nechodili, aby se mohl zdravě vyvíjet. Potom si už můžete na trávníku dělat, co se vám zlíbí!

Role travních koberců

Myslíte si, že zasít trávník trvá příliš dlouho a travní drny jsou příliš drahé? Pak existuje skvělá alternativa. Role travních koberců Bakker jsou role zeminy, v nichž je již zaseto travní semeno. Položení rolí v zahradě snadno zvládnete. Stačí, když je budete dobře zalévat a počkáte, až tráva začne růst. Za pár týdnů uvidíte trávu růst a můžete začít se sekáním zahrady.

Péče o trávník

Ať už se rozhodnete pro jakékoli rozvržení trávníku, je vždy důležité neustále dostatečně zalévat. Pokud nemá trávník dostatek dešťové vody, vždy se snažte dopřát mu dodatečnou zálivku. Navíc je docela možné, že budou váš trávník ohrožovat plevele a škůdci. Abyste se zbavili plevelů a poskytli trávě dostatek vzduchu, je nejlepší několikrát za rok trávník provzdušnit. Abyste se zbavili škůdců, postříkejte trávníky biologickými prostředky proti škůdcům. Tyto přípravky nezničí zeminu, ani prospěšné organismy. A samozřejmě zajistěte, aby tráva nepřerůstala. Nastal čas trávník posekat. Vše, co potřebujete pro pokládání a udržování trávníku, najdete v sortimentu pro údržbu trávníku. Chcete více informací k údržbě a obnově trávníku? Pak si přečtěte článek „Tipy na údržbu, aby byl váš trávník krásný“

Nejnovější články

Vytvořte si svou vlastní dokonalou zahradu!
Přesazování zahradních rostlin
Spousta venkovní zeleně díky travním kobercům a trávníkům

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně