Připravte se na jaro

Připravte se na jaro

Zahradní rostliny | 11 Únor 2021

Prořezávání

Jaro je možná teprve na cestě, ale období prořezávání je už v plném proudu. V lednu a únoru je potřeba prořezat spoustu ovocných stromů a některé živé ploty, například ty bukové. Jakmile je všem mrazům nadobro konec, můžete zastřihnout i levanduli, hortenzie, které rozkvétají na loňských letorostech, a prořezat jehličnany. Pořiďte si dokonalé zahradnické nůžky a usnadněte si práci.

Pletí

Nejedná se o zrovna nejpříjemnější činnost, tak proč si ji neusnadnit. Chcete, aby vaše zahrada na jaře vypadala zase svěží a plná života? S organickými pesticidy Bakker vám půjde pletí od ruky rychleji než kdy dříve. Stačí smíchat s vodou a nastříkat na místa, kde se chcete zbavit plevele a řas, a vaše zahrada bude rázem jako nová.

Zlepšení kvality půdy

Pokud chcete při jarním sázení získat náskok, je rozumné dát půdě všechny potřebné živiny už teď. Začněte tím, že půdu nakypříte; přeryjte ji a vmíchejte do ní čerstvou zeminu nebo hnojivo, které obsahuje ty správné živiny pro kvetoucí cibuloviny, trvalky a jiné zahradní rostliny. To jim na jaře dodá dostatek energie.

Oprava trávníku

Trávníky během chladných zimních měsíců opravdu trpí. Holá nebo vysušená místa je potřeba obnovit co nejdříve. S travními semeny je to ale hračka. Rozházejte semena, lehce je zatlačte do půdy a váš trávník se za pár týdnů vrátí ke svému zářivě zelenému já. Dále byste měli odstranit i nežádoucí mech a plevel tím, že trávník provzdušníte. Na závěr jej pečlivě posekejte. Vše, co potřebujete, najdete v široké škále produktů Bakker.

Nejnovější články

Přetvořte si svou zahrádku na rajskou zahradu
7 tipů na vytvoření středomořské atmosféry
Bambus Fargesia

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně