Připravte se na jaro

Připravte se na jaro

Zahradní rostliny | 11 Únor 2021

Jak moc se těšíte na jaro? Je krásné být venku a pracovat na zahradě v teple slunečních paprsků. Přišel čas začít se připravovat na příchod jara. Bakker.cz vám všechno doručí až ke dveřím ještě předtím, než na ně dopadnou první paprsky jarního slunce. Připravit si dobrý zahradnický plán je jediný způsob, jak si ujasnit, co přesně budete toto jaro potřebovat. Čtete dále a dozvíte se, co bude na vaší zahradě brzy potřeba udělat.

Prořezávání

Jaro je možná teprve na cestě, ale období prořezávání je už v plném proudu. V lednu a únoru je potřeba prořezat spoustu ovocných stromů a některé živé ploty, například ty bukové. Jakmile je všem mrazům nadobro konec, můžete zastřihnout i levanduli, hortenzie, které rozkvétají na loňských letorostech, a prořezat jehličnany. Pořiďte si dokonalé zahradnické nůžky a usnadněte si práci.

Pletí

Nejedná se o zrovna nejpříjemnější činnost, tak proč si ji neusnadnit. Chcete, aby vaše zahrada na jaře vypadala zase svěží a plná života? S organickými pesticidy Bakker vám půjde pletí od ruky rychleji než kdy dříve. Stačí smíchat s vodou a nastříkat na místa, kde se chcete zbavit plevele a řas, a vaše zahrada bude rázem jako nová.

Zlepšení kvality půdy

Pokud chcete při jarním sázení získat náskok, je rozumné dát půdě všechny potřebné živiny už teď. Začněte tím, že půdu nakypříte; přeryjte ji a vmíchejte do ní čerstvou zeminu nebo hnojivo, které obsahuje ty správné živiny pro kvetoucí cibuloviny, trvalky a jiné zahradní rostliny. To jim na jaře dodá dostatek energie.

Oprava trávníku

Trávníky během chladných zimních měsíců opravdu trpí. Holá nebo vysušená místa je potřeba obnovit co nejdříve. S travními semeny je to ale hračka. Rozházejte semena, lehce je zatlačte do půdy a váš trávník se za pár týdnů vrátí ke svému zářivě zelenému já. Dále byste měli odstranit i nežádoucí mech a plevel tím, že trávník provzdušníte. Na závěr jej pečlivě posekejte. Vše, co potřebujete, najdete v široké škále produktů Bakker.

Nejnovější články

Jak proměnit zahradu ve wellness resort
Jak přetvořit dvůr na městskou džungli
Jak si vyrobit vlastní kytici sušených květin!

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom