Spousta venkovní zeleně díky travním kobercům a trávníkům

Spousta venkovní zeleně díky travním kobercům a trávníkům

Zahradní rostliny | 08 Leden 2021

Trávník vytvoří ve vaší zahradě moře zeleně. Přirozeně chcete, aby byl váš trávník úhledný a čistý. Když se venku oteplí, můžete se opalovat na svém vlastním trávníku a vaše děti budou mít prostor na hraní. Založení vlastního trávníku není složité a přinese vám velkou radost. Cítit pod nohama čerstvě vyrostlý trávník a vnímat jeho vůni je překrásný pocit. Podívejte se, jaké máte možnosti při zakládání trávníku.

Funkce trávníku

Než začnete zakládat trávník, je užitečné vědět, jakou funkci bude budoucí trávník plnit. Pokud má trávník okrasnou funkci a bude tvořit vizuální uklidňující prvek mezi záhony a pokud po něm nebudete chodit každý den, můžete si zvolit speciální jemnou okrasnou trávu. Pokud budete trávník v létě používat denně jako herní prostor nebo budete mít na trávníku posezení, vyberte si směs travních semen, které se skládá z travních typů vytvářejících drny s odolnou strukturou. Takto získáte odolný travní koberec, kde si můžete hrát. Přečtěte si o obou typech trávníku, abyste získali inspiraci.

Okrasný trávník

Okrasný trávník je jako skvělé umělecké dílo, budete si ho chtít užívat kdykoli během dne. Když sedíte v zahradě, můžete se zcela uvolnit a užívat si barev. Vyberte si jemnou okrasnou trávu, která je zelená a elegantní. Je vysoce kvalitní, ale také vyžaduje spoustu péče v podobě provzdušňování a ochrany proti škůdcům. Zkombinujte okrasnou trávu s kvetoucími půdokryvnými rostlinami, abyste umělecké dílo dotvořili. Barevným příkladem takové půdokryvné rostliny je mateřídouška úzkolistá (Thymus polytrichus). Tato plazivá rostlina dorůstá jen do výšky necelých tří centimetrů a je zelená po celý rok. Jakmile rostliny vytvoří souvislou plochu, můžete se procházet po „mateřídouškovém trávníku“ a přitom se bude uvolňovat nádherná vůně. Mateřídouška úzkolistá navíc v létě vykvétá překrásnými bílými nebo růžovými květy. Ty dodávají vašemu trávníku velmi nevšední barevný vzhled. Mateřídouškový trávník je v podstatě bezúdržbový. Takže je dokonalý!

Hrací trávník

Výraz hrací trávník mluví za vše: tento travní koberec budete používat hodně často a musí být hodně odolný. Pro tento účel zvolte travní semeno nebo travní koberec, který je určený k tomu, aby se po něm chodilo, a který je tudíž odolnější. Pro vytvoření hustého hracího trávníku se dokonale hodí také nové role travních koberců Bakker. Na tyto role bylo již vyseto travní semeno a stačí je jen rozbalit na zahradě. Samozřejmě nesmíte zapomínat své travní semeno dostatečně zalévat. Bez jediné kapky potu získáte v zahradě silný zelený trávník. Na tomto travním koberci, který jste si sami položili, si pak můžete zahrát fotbálek nebo na něj umístit opalovací křeslo a relaxovat s pěknou knížkou. V každém případě se o svůj trávník nemusíte obávat.

Půdokryvné rostliny jako hrací trávník

Většina lidí si myslí, že trávník musí být z trávy. Není tak známé, že jsou i jiné možnosti pěstování. Trávník z trávy může vypadat nádherně, ale abyste jeho krásný vzhled udrželi, musíte mu věnovat hodně péče. Pokud byste chtěli vyzkoušet něco odlišného, zvažte jiné půdokryvné rostliny. Stále větší oblibě se těší například mechy, které mají měkkou a pružnou strukturu. V létě se po nich příjemně chodí naboso a navíc jsou téměř nezničitelné. Co víc si přát?! Zkombinujte mechový koberec s bambusem, azalkami, javorem dlanitolistým a sem tam přidejte pěkný velký balvan, abyste docílili vzhledu krásné orientální zahrady. Oáza klidu.

Úhledná úprava trávníku

Trávník nepředstavuje jen samotný zelený povrch uprostřed. Celkový obraz dokresluje vše, co jej obklopuje. Překrásné přechodové oblasti a kreativní kombinace dokreslují vzhled trávníku a zároveň i celé zahrady. Samozřejmě můžete přechod mezi trávníkem a záhony vytvořit z nejrůznějších materiálů. Ale přírodní vegetace dodá vaší zahradě daleko více osobitosti!

Půdokryvné rostliny jsou zcela jasně víc než jen koberečky ve vašich záhonech. Jen se podívejte na sortiment půdokryvných rostlin Bakker! A pokud chcete vytvořit působivé efekty na okrajích zahrady, velmi doporučujeme okrasné trávy Bakker!

Nejnovější články

Jak si vyrobit vlastní kytici sušených květin!
DIY: Skvělé kytice a květinová aranžmá na Den matek
Deset nejoblíbenějších rychle rostoucích zahradních rostlin

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom