Tyto popínavé rostliny vám přirostou k srdci.

Tyto popínavé rostliny vám přirostou k srdci.

Zahradní rostliny | 25 Březen 2021

Popínavé rostliny jsou mnohem všestrannější, než si většina lidí myslí. Nejen, že popínavé rostliny dokážou dodat barvu holému plotu, zdi nebo pergole, umí také vyčarovat atmosféru. Pozornost na zahradě, terase, balkónu nebo na střešní terase totiž určitě upoutají pastelově zbarvené květy, roztodivné bobule a chutné plody. Sestavili jsme pro vás seznam sedmi nejlepších možností.

1.Plamének

Za nejoblíbenější kvetoucí popínavou rostlinou by se možná dal považovat plamének. Plamének se těší obrovské oblibě díky záplavě květů, které ho obsypou na začátku léta. Každý druh plaménku má něco do sebe. Liší se velikostí květů, tvarem i barvou, o jakých se vám ani nezdálo. Například plamének odrůdy 'Armandii' se bude zelenat celý rok, odrůdu 'Ninon' zase poznáte podle sněhově bílých květů a odrůdu 'Montana' naopak podle vzrůstu, jelikož může dorůstat výšky až pěti metrů. Jednoduše řečeno plamének nesmí žádnému milovníkovi květin chybět. Stačí ho umístit k venkovní zdi a voilà! Z obyčejné zdi je umělecké dílo. Usnadněte rostlině šplhání žebříčkem pro popínavé rostliny.

2. Mučenka

Máte slabost pro tropické rostliny a květiny? Potom by vás mohla zaujmout mučenka. Jedná se o exotickou popínavou rostlinu, která vás svými květy v odstínech modré, fialové a bílé vezme na cestu kolem světa. Stačí mučenku zasadit podél plotu a vyroste vám vlastní dovolenkový ráj. Tato popínavá rostlina dorůstá do výšky dvou až čtyř metrů a snadno přivábí včely i motýly. Co víc si přát?

3. Zimolez

Zimolez svými oranžovými a růžovými květy rozzáří jakoukoli zahradu. Tato barevná kombinace dodá vaší zahradě nefalšovanou atmosféru léta. A nejen vám, radost z rostliny budou mít i motýli a včely, které budou kolem jeho květů poletovat od května do září. Na podzim květy nahradí působivé tmavě modré bobule. Na zimolezu je nejlepší, že opadává až při tuhých mrazech, proto se vám bude zeď nebo pergola zelenat téměř celý rok.

4. Vistárie

Vistárie vytváří v období od května do června záplavu květů. Tato popínavá rostlina dorůstá do ohromné výšky a raší z ní nespočet modrých a fialových květů. Květenství může dorůstat do délky až 25 centimetrů! Vistárie patří k plazivým rostlinám: větve jí porostou do všech směrů, dokud nenajdou, o co se zachytnout. Pokud je vaším snem zahrada plná květů, tuto rostlinu si nemůžete nechat ujít!

5. Vinná réva

Popínavé ovocné rostliny na zahradě nebo balkónu jsou teď v módě. Nejenže tato úžasná popínavá rostlina vytváří chutné plody, raší z ní i veselé květy. Tyto líbezné drobné květy vám budou dělat radost po celé léto. Až léto skončí, květy opadají a nahradí je výtečné sladké hrozny. Stačí podél zdi vysadit vinnou révu Vitis a brzy si z pestrobarevně porostlé zdi můžete odtrhnout lahodné plody.

6. Pnoucí růže

Komu by neučaroval obrázek pnoucí růže na romantickém balkónu. Pnoucí růže Roza se ideálně hodí do květináče na balkón. Dorůstá do výšky několika metrů a okamžitě celému balkónu dodá poutavou atmosféru. Velkých růžových květů si můžete užívat po celé léto. A nejen vy. Kouzlu této rostliny propadli i motýli.

7. Popínavá hortenzie

Pokud máte na zahradě hortenzie a jste za to rádi, co takhle svou sbírku rozšířit o hortenzii popínavou? Tato hortenzie dokáže růst úplně všude a venkovní zdi nejsou výjimkou. V létě tato úžasná rostlina vyvolá dojem sněhové nadílky. Je to totiž jeden velký shluk drobných bílých květů. Hortenzie odlišná je nenáročný druh hortenzie, který nepotřebuje mnoho péče. Růst větví lze u tohoto druhu usměrňovat velmi jednoduše.

Přirostly vám některé popínavé rostliny z naší nabídky k srdci? Nebo toho jen chcete o popínavých rostlinách vědět ještě víc? Podívejte se na náš sortiment vysoce kvalitních popínavých rostlin.

Nejnovější články

Jak si vyrobit vlastní kytici sušených květin!
DIY: Skvělé kytice a květinová aranžmá na Den matek
Deset nejoblíbenějších rychle rostoucích zahradních rostlin

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom