Zahradní trendy pro období 2020/2021

Zahradní trendy pro období 2020/2021

Zahradní rostliny | 31 Březen 2021

Jste natěšení na objevování zahradních trendů pro období 2020/2021? Sestavili jsme seznam zábavných nezbytností pro vaši zahradu, balkón nebo terasu, abychom vám pomohli vytvořit pro tento rok zbrusu nový vzhled. Představujeme vám 3 nejžhavější zahradní trendy Bakker.cz pro období 2020/2021, abychom vás včas inspirovali a umožnili vám začít navrhovat váš venkovní prostor.

1.   Zelená harmonie

Zahradní trend „zelená harmonie“ je o relaxaci a uvolnění ve vaší zahradě. Tento styl vyzařuje duchovno, řád a klid. Jsou pro něj charakteristické rostliny a doplňky jemných barev a tvarů, otevřené pěstování a oddělení zahrady od okolního světa vysokým plotem. Barevná škála obsahuje především pastelové, světle růžové a světlé a tmavé zelené odstíny.

Vytvořili jsme seznam rostlin, které se skvěle hodí pro zahradu ve stylu „zelená harmonie“:

Tento trend by nebyl úplný bez japonského javoru. Japonský javor vnese svými odstíny světle červené a zelené do vaší zahrady japonský zen. Je mrazuvzdorný, takže bez problémů přežije chladnou zimu. Vykvétá každé léto a vy si můžete užívat jeho krásně zbarvených listů.

Bambus vyzařuje sílu a mír. Tyto rostliny můžete využít pro živý plot, abyste oddělili svou zahradu od rušného okolního světa. Bambusy Fargesia jsou například skvělou rostlinou pro živý plot do vaší zenové zahrady.

Zahradní doplňky a dekorace se také vyznačují jemnými tvary a barvami. Jsou to především květináče a předměty v přírodních odstínech se zaoblenými tvary. Zvažte například kulovitý květináč Capi Clay Nature.

2.   Příroda spojuje

Náš druhý zahradní trend jsme nazvali „příroda spojuje“. Tento trend není jen o spojení s přírodou, ale také o našem vzájemném propojení s ostatními lidmi. V tomto trendu se odrážejí charakteristiky mnoha různých kultur. Barvy jsou především tropické v kombinaci se zemitými barvami, zejména s hnědou. Pěstování se také vyznačuje vysazováním rostlin z různých částí světa blízko vedle sebe.

Pro tento styl jsme vytvořili následující seznam rostlin:

Liliovka srstnatá působí se svými barevnými tečkovanými květy tropickým dojmem. Nabízíme ji v nachové, růžové a bílé barvě. Květy liliovky srstnaté se stanou v zahradě hlavní atrakcí a navíc jí propůjčí úžasnou vůni.

Pampová tráva bude ve vaší zahradě působit uklidňujícím dojmem. Kortaderie dvoudomá, což je oficiální název bílé pampové trávy, je původem z Jižní Ameriky. Dekorativní trávy můžete prostříhávat na jaře. Náš malý tip: obarvěte ozdobné trávy a použijte je jako dekoraci v interiéru.

Jiřiny dodají zahradě krásný barevný nádech. Rozdílnost tvarů hvězdicovitých lístků liliovky srstnaté a kulovitých střapatých jiřin vytváří v zahradě překrásný efekt.

Sedoulek plochostvolý je ozdobná tráva, která se pro tento styl skvěle hodí. Listy této rostliny jsou černé, což vytváří skvělý kontrast s květinami uvedenými výše.

Květináče a doplňky, které vypadají jako kombinace několika materiálů se k tomuto stylu dobře hodí. Dobře vypadají také přírodní kameny. Mezi vhodné květináče pro použití venku patří:

3.   Zelené veselí

Návrhy interiérů jsou ovlivňovány také novým vývojem a inovacemi. Zeleň není výjimkou. A je to stále dostupnější. Představte si například barvy, tvary a kombinace, které jste možná dříve příliš nepoužívali a nyní jsou v kurzu. Zahradní styl, pro který toto platí, se jmenuje „zelené veselí“. Tento styl charakterizují nové zelené inovace pro zahradu, bizarně vypadající rostliny a jasné barvy.

Zvažte například následující rostliny:

Opletník ‘Knowlians Black’ se skvěle hodí k vesmírnému stylu. Díky černým lístkům a růžovým středům se jeho květy podobají tryskovému motoru. Vypadají, jako by měly každou chvíli vzlétnout. A ono k tomu částečně dochází, protože opletník je popínavá rostlina.

Plnokvětá lilie ‘Mystery dream’ skvěle doplní zelené veselí. Krásné světle zelené, lehce načervenalé květy jí dodávají tajuplný vzhled. Lilie kvetou od června do srpna a perfektně se hodí do vázy, takže můžete rozjasnit zelení i váš obývací pokoj.

Umělé rostliny byste v zahradě možná nečekali, ale k tomuto trendu se ve skutečnosti skvěle hodí. V současné době je někdy velmi obtížné rozeznat je od živých rostlin a navíc jsou opravdu v módě! Naše zimostrázová koule například vypadá, jako by se měla za chvíli odvalit pryč. Umístěte ji do vysokého květináče a vytvořte si vlastní zámeckou zahradu.

Zakrslé vlčí boby mají tak krásné barvy, že vypadají jako namalované. Náš překrásný mix obsahuje vlčí boby v červené, žluté, bílé, nachové a růžové barvě. Vaše zahrada tak může být zaplavena veselými barvami.

Jasné barvy tohoto stylu se odrážejí zejména v barvách zahradních doplňků. Proto také doporučujeme následující doplňky:

 

Kolekce Artstone Claire obsahuje venkovní květináče ve všech možných jasných barvách. Ideální do vaší zahrady ve stylu „zelené veselí“.

Květináč Elho Green basics Top nechá vaši zahradu i rostliny zazářit. Tento světle zelený květináč přímo křičí „veselí“.

Nejnovější články

Jak si vyrobit vlastní kytici sušených květin!
DIY: Skvělé kytice a květinová aranžmá na Den matek
Deset nejoblíbenějších rychle rostoucích zahradních rostlin

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom