7 snadných tipů pro vytvoření Středomořské zahrady, terasy nebo balkonu

Toužíte po teplé, přátelské ale zároveň exotické atmosféře? S těmi 7 tipy snadno proměníte svou zahradu, terasu nebo balkon v Středomořský ráj. Bezva věcí na Středomořské zahradě je, že nezáleží na velikosti: klidně můžete pracovat i s menší terasou nebo balkonem. Jediné, na čem opravdu záleží je výběr tvarů a barev. Zkrášlete si svůj venkovní prostor hezkou dlažbou, květináči a samozřejmě krásnými rostlinami, citrusy a palmami. Jak na to?

Přečtěte si našich 7 tipů:

  1. Začneme pěkně od podlahy. Existuje mnoho způsobů jak nadesignovat svou zahradu. Vybírat můžete z různých druhů dlaždic, anebo jednoduše kombinovat. Zaměřte se na teplé barvy, které mají Středomořský nádech. Dlaždice nejsou zrovna váš šálek kávy? Pak je nahraďte štěrkem.
  2. Kulaté tvary a asymetrické linie. Středomořské typy zahrad jsou známé pro svoje kulaté tvary a asymetrické linie. Pokuste se vyhnout elegantním, moderním tvarům a rovným liniím.
  3. Je vaše podlaha na balkoně příliš obyčejný? Rádi byste tu nudnou podlahu na balkoně rozjasnili? Pokryjte ji červeným koberečkem nebo jinou vhodnou látkou. Toto je jednoduchý, ale efektivní řešení, jak proměnit fádní podlahu.
  4. Vyvarujte se hladkému plastovému povrchu na stěnách, a naopak jim dejte drsný povrch, nebo je předsaďte neinvazivním bambusem.
  5. Používejte Středomořské rostliny. Středomořský vzhled má pochopitelně původ u moře, které nese stejný název. Tamní zahrady jsou koncipované tak, aby snášely horké podnebí, a proto často zahrnují exotické rostliny, které si snadno poradí s horkým suchým podnebím. A které že to jsou? Olivovníky, vinné révy a levandule jsou dobré příklady. Levandule ovšem není vaše jediná možnost: existuje mnoho voňavých rostlinek a bylinek, které vás vezmou na slunný jih. Popínavý jasmín, rozmarýn a silně aromatický vavřín budou skvělým výběrem.
  6. Květináče. Středomořské rostliny, které zvolíte budou nejlépe vypadat v květináčích, které korespondují s jejich středomořským stylem. Kulaté květináče v zářivých barvách nebo ty terakotové jsou přesně tím pravým. Jsou na vaší zahradě záhony? Dopřejte jim středomořskou atmosféru použitím přírodního kamene nebo mozaiky v teplých barvách.
  7. Doplňky. Nezbytnou a finální součástí Středomořských zahrad, teras a balkonů jsou pochopitelně doplňky! Nezapomeňte zahrnout také atraktivní atmosférické osvětlení, abyste se mohli těšit ze své zahrady, terasy nebo balkonu během dlouhých teplých nocí. Exotické rostliny jsou přímo fantastické, je ale dobré přidat pár věcí v jiném stylu. Můžete například umístit vysokou oválnou vázu do rohu nebo do obývacího prostoru přidat hezký barevný venkovní koberec.

Stručně shrnuto: Středomořský styl představují kulaté tvary, nedokonalosti, různé odstíny červené, hnědé a žluté barvy. Jakmile budete mít hotovo, udělejte si pohodu a užívejte si svoji zahradu, terasu nebo balkon.

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně