Bio rostliny a květinové cibulky

Snažíte se neustále hledat způsoby, jak pomoci přírodě? Pak pro vás budou ideální rostliny a květiny vypěstované podle zásad ekologického zemědělství. Jaké jsou výhody těchto bio rostlin a květinových cibulek? Jak je poznáte? O všem se dočtete tady.

Co jsou ekologicky pěstované rostliny a květinové cibulky?

Není každá zeleň vypěstovaná ekologicky? Rostliny jsou pro přírodu dobré vždycky, nebo ne? Existuje však rozdíl v tom, jak jsou pěstované. Při pěstování bio rostlin by se neměly používat pesticidy a hnojiva. Místo používání těchto látek jsou škůdci a choroby regulovány organickými hnojivy a hmyzem. Pletí se provádí ručně nebo speciálními stroji tak, aby nedošlo k poškození rostlin. Zemina díky tomu nebude znečištěná chemickými látkami, což je lepší pro půdu i biodiverzitu.

Jak poznáte ekologicky vypěstované rostliny a cibulky?

V Evropě je užívání výrazu „bio“ právně ošetřeno. To znamená, že ne každý pěstitel nebo dodavatel může prezentovat své rostliny nebo cibulky jako ekologicky vypěstované. V každé zemi jsou certifikaci bio produktů zodpovědné nezávislé organizace. Všichni pěstitelé, kteří chtějí získat pro své produkty bio certifikaci, musejí splňovat přísné požadavky těchto organizací. Obchodníci a online obchody navíc musejí zažádat o certifikaci obchodování s bio produkty. Je-li tato certifikace udělena, pěstitel nebo obchodník smí používat evropskou značku kvality pro bio produkty. Můžete ji najít výše.

Online obchod Bakker.cz byl nedávno registrován u organizace SKAL jako bio obchod. Organizace SKAL je zodpovědná za „bio certifikaci“ v Nizozemí. V naší nabídce produktů najdete ekologicky vypěstované květinové cibulky, ekologicky vypěstované ovoce a bylinky, ekologicky vypěstované zahradní rostliny a ekologicky vypěstované pokojové rostliny. Hledejte evropskou certifikační značku.

Ekologicky vypěstované ovoce a bylinky

Bio bylinky a ovoce jsou nejen velmi chutné, ale také zdravé. Je to proto, že při jejich konzumaci nejíte žádné pesticidy. A protože se při pěstování těchto rostlin nepoužívají žádné pesticidy, zůstane v bylinkách a ovoci navíc více živin. Nevýhodou ekologického pěstování je, že trvá o něco déle. Lépe se však rozvine chuť. Vyzkoušejte si to sami! Prohlédněte si naše ekologicky vypěstované ovocné keře, ovocné stromy a bylinky.

 

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně