Deset nejlepších pokojových rostlin vhodných k domácím mazlíčkům

Rostliny i zvířata jsou ve své přirozenosti přátelská. Někdy se však domácím mazlíčkům může zalíbit rostlina, která pro ně ve skutečnosti není příliš dobrá. Když přijde zvíře s takovou rostlinou do kontaktu, může to způsobit vyrážky nebo dokonce žaludeční problémy, pokud by zvíře snědlo listy. Abychom vám pomohli chránit zdraví vašich zvířecích miláčků, vytvořili jsme seznam deseti pokojových rostlin, které jim nevadí, takže můžete nechat svého pejska nebo kočičku doma s rostlinami samotné, aniž byste se o ně museli obávat.

1. Palmy

Pokojové rostliny, jako je palma kentia nebo Chrysalidokarpus nažloutlý, jsou ideální pro domácnost se zvířaty, ve které si vy i vaši mazlíčci budete moci užívat tropické atmosféry. Krásné zelené vějíře palmových listů ve vás vyvolají úžasně pohodový prázdninový pocit a vaše kočka navíc ocení spoustu příležitostí ke hře, které jí palmy nabízejí. Pamatujte však, že na rozdíl od jiných palem není cykas vhodný pro zvířata, protože může být jedovatý.

2. Palačinková rostlina (Pilea peperomioides)

Palačinková rostlina svým vzhledem napovídá, že neublíží ani mouše, takže je to pro vás ideální volba, pokud vaše kočka ráda okusuje listy. Palačinková rostlina získala své pojmenování podle listů, které trochu tvarem připomínají palačinky. Tato pokojová rostlina svým úchvatným vzhledem rozzáří jakoukoli místnost ve vašem domě a také je velmi nenáročná na péči. Co víc si přát?!

3. Bromélie

Bromélie jsou rodina krásných rostlin, do které patří tilandsie, vrísea a ananasovník. Všechny tyto rostliny jsou zcela bezpečné pro zvířata a také představují skvělý způsob, jak oživit interiér barvami. Kvetoucí vrísea má velkolepé střapce ve všech barvách duhy. Vy i vaši mazlíčci si můžete doma užívat záplavy barev.

4. Kalatea

Kalatea je oblíbená stálice, kterou najdeme v mnoha obývacích pokojích, ale je také vhodná pro zvířata. Tato pokojová rostlina nabízí vše, co potřebujete. Kalatee se pro její neobvykle vzorované listy a skvělé schopnosti čistit vzduch také v některých jazycích přezdívá „živoucí rostlina“. Když zapadá slunce, rostlina skládá své listy a stejně jako lidé se ukládá ke spánku. Druhý den ráno se listy znovu s jemným šustivým zvukem rozevírají. Přesto, že se může zdát, že by kalatea mohla vyplašit vaše domácí mazlíčky, je naprosto neškodná.

5. Kapradiny

Kapradiny jsou neškodné pro zvířata a navíc vnesou do domácnosti spoustu zelené energie. Jejich ohebné stonky a jasně zelené zbarvení upoutají pozornost v každém interiéru. Tečkovka zlatá patří mezi poslední domácí trendy – její metalický vzhled ji předurčuje k tomu, aby se stala ozdobou domácností v industriálním stylu. Tyto rostliny jsou také velmi populární mezi zvířaty, která si ráda hrají s jejich listy – již tedy nemusíte kupovat další míčky ani hračky.

6. Tečkovaná begónie

Skvrny a žilky jsou jedním z výrazných trendů u pokojových rostlin, přičemž zde hraje prim tečkovaná begónie. A skutečnost, že tato módní ikona mezi rostlinami není pro zvířata jedovatá, je jen přidaná hodnota. Na rozdíl od populární monstery je tečkovaná begónie pro zvířata naprosto bezpečná, takže může u vás doma bez problému koexistovat s vašimi domácími mazlíčky a zkrášlovat váš interiér.

7. Zelenec

Zelence vytvářejí lepší prostředí pro život lidí i zvířat. Tato pokojová rostlina čistící vzduch je dobře známá jako nejlepší volba pro odstranění nečistot z ovzduší, neboť vyfiltruje až 95 % škodlivých látek ze vzduchu, který dýcháte. A přirozeně také dobře vypadá. Kaskáda světle zelených špičatých listů vytváří dojem vlhké trávy na jaře – a není nic lepšího, než mít tuto jarní atmosféru doma po celý rok.

8. Orchidej

Orchidej je nadčasová klasika, která nikdy neomrzí. Tato kvetoucí pokojová rostlina je k dispozici v celé řadě uklidňujících barevných odstínů a vytvoří u vás doma zajímavou poklidnou atmosféru. Skvělý způsob, jak můžete společně se svými mazlíčky obdivovat eleganci květin.

9. Banánovník

Velké a zelené nápady otevírají zaručenou a rychlou cestu ke štěstí, a to platí i pro banánovník. Banánovník vás přenese do tropického deštného pralesa ve vaší vlastní domácnosti a vytvoří díky svým velkým listům atmosféru městské džungle. Banánovník splní přání všech fanoušků rostlin, protože často vytváří nové listy, které se rozvíjejí ze středu otevřené fontány. Užijte si pocitu štěstí, když se otevírají listy, a nechte své domácí mazlíčky hrát si na schovávanou uprostřed zeleně.

10. Svícník

Svícník je v naší desítce nejoblíbenějších rostlin jedinou převislou rostlinou. Víme, co si myslíte: „Přece je jedno, jestli je převislá rostlina pro zvířata jedovatá nebo ne! Když je převislá, není mimo jejich dosah?“ Věřte tomu! Ale stonky svícníku mohou dorůst do značné délky, což znamená, že listy mohou někdy viset blízko u země. Zvláště kočky si rády hrají se stonky a naštěstí to není problém – není nutné se obávat, že si přivodí vyrážku nebo jiné symptomy. Ale zajistěte, aby se vaše kočka nehoupala na převislých větvičkách příliš divoce.

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom