Neuvěřitelně jednoduché: Jak jezírko udržet přirozené a čisté

Pokud chcete, aby vaše zahrada skutečně vynikala, jezírko je skvělý způsob, jak toho dosáhnout. Kombinace vody, rostlin a barev dohromady vytváří úžasnou podívanou. Jak ale jezírko můžete udržet v bezvadném stavu? Čtěte dále a dozvíte se odpověď na tuto otázku.

  1. Okysličující rostliny jsou nutností

    Okysličující rostliny jsou tím nejjednodušším způsobem, jak vodu udržet co nejčistší. Přirozeným způsobem totiž potlačují růst řas, které vodu mohou zakalit. Výsadba rostlin do jezírka je velmi jednoduchá – jednoduše je umístěte do zeminy a pozorujte, jak samy zakoření. Je to takhle snadné. Okysličující rostliny jsou součástí naší řady vodních rostlin.
  1. Nenechávejte v jezírku listy a větve

    Z jezírka byste vždy měli odstranit listy a větve, stejně jako jakékoliv jiné zbytky rostlin, keřů a stromů. Nemusíte však zastřihávat samotné vodní rostliny – máme na mysli hnědé listy a větvičky, které z nich spadly do vody. Případně si na jezírko můžete pořídit krycí síť, díky které se tento materiál do vody vůbec nedostane.
  1. Zastřihávání vodních rostlin? Bez problému!

Nemusíte čekat, až se příroda o staré části rostlin postará, ale můžete vodní rostliny zastřihávat sami.

  1. Minerály pro vaše jezírko

Okysličující rostliny ve vodě neporostou bez pomoci, jelikož obyčejná voda z vodovodu většinou neobsahuje dostatek minerálů a oxidu uhličitého (CO2). Rostlinám je tedy musíte dodat, a to například prostřednictvím šumivých tablet s minerály. Podpoříte tím růst rostlin, které vodu udržují čistou.

Pokud hledáte rostliny pro své jezírko (včetně okysličujících rostlin), jste na správném místě. Můžete si od nás objednat také rostliny vhodné na břeh jezírka, které vám doručíme až ke dveřím.

NB: Rádi bychom vás upozornili, že jde o sezónní produkty, které většinou mimo sezónu nejsou dostupné.

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně