Kontrolní seznam : Připravte svou zahradu, (střešní) terasu nebo balkón na zimu

Když se venku ochladí, obvykle trávíme více času uvnitř. Nyní je však čas připravit svou zahradu, (střešní) terasu nebo balkón na zimu. Představte si všechny ty rostliny a tvory, kteří mohou žít na vaší zahradě. Samozřejmě je také důležité připravit své zahradní jezírko na teploty pod bodem mrazu. Díky kontrolnímu seznamu pro zimu od společnosti Bakker se můžete ujistit, že jste provedli všechny potřebné přípravy, než se opravdu ochladí.

Kontrolní seznam pro přípravu na zimu

1. Poslední období vysazování před zimou

Podzim je důležité období, kdy se můžete vydat na zahradu a přiblížit se přírodě. Nyní je nejlepší čas pro pěstování rostlin, jako jsou růže, ovocné stromy a keře. Mnoho stromů je také důležité zasadit, dříve než přijde mráz. Kořeny a kmeny pak budou moci zesílit ještě před začátkem zimy. Na jaře váš potěší fantastickými výsledky. Rozkvetou ještě silnějšími květy, které vydrží déle, a rostliny budou rychleji růst. Cibulky kvetoucí na jaře musí být také vysazeny před prvním mrazem. Tulipány, narcisy, hyacinty a podobně jsou květiny kvetoucí na jaře. Zkombinujte své oblíbené druhy a těšte se na jarní barevný záhon.

2. Prořezávání

Prořezávání se provádí po celý rok, a tedy i na podzim. Některé rostliny musí být prořezány před zimou, jinak může rostlina kvůli mrazivé zimě zemřít. Je důležité prořezávat růže, (ovocné) keře a stromy. Nezapomeňte si na webu společnosti Bakker přečíst, jak moc rostliny zkrátit. Některé keře se zkracují až k zemi, jiným keřům ponecháváme větve. Při pěstování kvetoucích rostlin se ujistěte, že odříznete odumřelé květy.

3. Ochrana rostlin před mrazem

Mnoho zahradních rostlin a kvetoucích cibulovin není mrazuvzdorných. To znamená, že během období mrazů potřebují ochranu. Rostlinám, které neodolají mrazu, zajistěte zimní pokrývku v podobě ochranného krytu. Rostliny v květináčích můžete ochránit bublinkovou fólií. Tyto květináče můžete také umístit dovnitř, kde je hezké a teplé prostředí. Díky tomu si budete moci užívat svých rostlin delší dobu. Trvalky vysazené ve volné půdě nebo v záhonech je obtížné chránit bublinkovou fólií nebo ochranným krytem. Pro tyto rostliny použijte kompost nebo směs hnoje a rašeliny.

4. Dodatečné zalévání a přesazování

Nově vysazené rostliny, živé ploty a jehličnany před mrazem zalijte. Tím zajistíte, že budou mít dostatek vody a nepromrznou. Rostliny, které vyžadují více místa, můžete nyní přesadit. Všechny keře a trvalky můžete nyní znovu vysadit na jiném místě. Přesazování stromů nedoporučujeme. Kmen bude na novém místě obtížně zapouštět kořeny, takže pravděpodobnost přežití stromu bude nepatrná. Po vysazení vždy dolijte další vodu. Pokud jde o keře a trvalky, přesazování vyžaduje značné úsilí. Máte zahradu s trávou? Dopřejte kořenům trávy kyslík navíc tím, že do ní vydloubáte otvory. Díky tomu bude na jaře lépe růst.

5. Venkovní úklid

Plevel na zahradě je nežádoucí. Nevypadá dobře a vytrhávání plevele není nikdy snadné. Proto je nejlepší to provést před zimou. Díky tomu nebudete na jaře muset vytrhávat tolik plevele. Opadané listy můžete využít různými způsoby. Především je můžete ponechat jako izolační mulčovací vrstvu pro rostliny citlivé na mráz. Další možností je vytvořit z listů kompost. Nebo si svůj domov ozdobte krásnými dekoracemi, například podzimním věncem nebo podzimním sloupem. Listy tedy nevyhazujte – využijte je!

6. Vodovodní kohoutky a jezírka

Jezírka vždy vyžadují velkou pozornost. Pokud zajistíte dobrou údržbu, příprava na zimu nebude obtížná. Odstraňte z jezírka suché listy a zkraťte všechny rostliny kolem jezírka. Tím zabráníte tomu, aby listy ve vodě hnily. Abyste předešli padání listů do jezírka, umístěte během podzimu nad jezírko síť. Máte v jezírku ryby? Pokud ano, zajistěte, aby část jezírka byla vždy bez ledu. Tím rybám poskytnete dostatek kyslíku. Chcete se dozvědět podrobnosti o tom, jak připravit jezírko na zimu? Pak se podívejte na kontrolní seznam pro jezírka od společnosti Bakker.

Nezapomeňte venku uzavřít všechny kohoutky, aby nedošlo k zamrznutí nebo prasknutí potrubí. Voda v potrubí se při mrazu rozpíná, což může způsobit prasknutí potrubí.

Zimní živočichové

Živočichové dodávají zahradě kouzelnou atmosféru a přispívají k její jedinečnosti. V zimě jim chceme poskytnout domov. Nemusíte si je zrovna nastěhovat do domu, ale dopřejte jim malý domov venku. Můžete například na strom pověsit ptačí budku nebo na venkovní stůl umístit hotel pro hmyz. Nechte venku něco chutného pro ptáky a veverky, například lůj nebo ořechy

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně