Která pokojová rostlina je pro Vás ta pravá?

Během fotosyntézy rostliny absorbují oxid uhličitý a uvolňují, a z toho důvodu jsou rostliny důležitou součástí lidských životů. Takže umístěním pokojových rostlin do Vašeho domova jednoduše zvýšíte hladinu kyslíku v prostředí. Rostliny zároveň projasní celé okolí, ať už ve vaší ložnici, kuchyni nebo jen na okenním parapetu či v zimní zahradě. Co všechno je potřeba udělat, aby Vaše rostlina dobře prosperovala, když si ji donesete domů?? Bez obav - vybrali jsme několik rostlin, které jsou zcela nenáročné, pomohou pročistit vzduch a rozveselí Váš domov. Pokud jste trochu odvážnější a považujete se za šetrné k životnímu prostředí. O to více by Vás náš výběr rostlin mohl potěšit. Objednejte si svého společníka domů na bakker.com.

Pokojové rostliny

Každá pokojová rostlina upřednostňuje jiné prostředí a podmínky – jedna ocení slunné stanoviště, jiná dává přednost tmavšímu koutku. Dobrou zprávou je, že se najde vhodná rostlina pro každý kousek Vašeho domova. Na bakker.com najdete 350 různých pokojových rostlin, Bakker má pro každého něco!

Kaktusy

Pěstování kaktusů není vůbec složité; patři mezi nejodolnější pokojové rostliny. Kaktusy jsou dobře vybaveny na suché a horké prostředí a pokud dodržujete minimum potřebných pravidel, rozhodně dosáhnete úspěchu.

Dostatek světla – zvláště v zimě

 • Vysoké teploty
 • Během jara a léta zavlažovat při vysušení substrátu. V zimě zalévat nárazově.

Budete okouzleni rozmanitostí rodiny kaktusů. Krásné květinové spirály a zářivé barvy dělají z kaktusů unikátní rostlinky.

Není to kaktus, ale svou nenáročností je rostlina velmi podobná – Sansevieria. Jedná se o pokojovou rostlinu, která zažívá výrazný comeback. Miluje slunce a teplo. Ne nadarmo se Sansevierii nazývá studentskou rostlinou roku!

Tip! Máte mezi svými známými někoho, kdo bydlí nebo bude bydlet na studentské koleji? Pak není vhodnější rostliny než kaktusu! Dokonale vynikne ve skupince – budou perfektním poutačem v novém bydlení.


Udělejte si prostor: Velké pokojové rostliny

‘Majestátní’ rostliny mohou být vyšší a širší než jste u běžných pokojovek zvyklí. Tyto velké pokojové rostliny, které si prostě nemůžete nechat ujít, jako například Yuccu. Jsou obvykle silnější než menší odrůdy a jediné, co od Vás budou potřebovat je občas zalívku. Za odměnu obohatí Váš domov o útulnou zeleň.

Tip! Dbejte na to, aby měla rostlina dostatek světla. Pokud chcete předejít tomu, aby koruna rostliny prořídla a ztratila listy, ujistěte se, že je samotné okno nejméně o 20 cm vyšší než samotná rostlina.

Stylové pokojové rostliny

Každý z nás je rád módní, ale jak dosáhnout opravdu stylového vzhledu hodného módních časopisů? S následujícími rostlinami určitě nesáhnete vedle a určitě budete ukazatelem trendů:

 • Monstera ’Monkey Mask’
 • Klusie s holými kořeny

Tip! Hledáte něco opravdu speciálního? Podívejte se na parožnatku, staromódní rostlinu, která znovu přichází na scénu.

Přírodní cesta k čistému vzduchu

Rostliny od Air so Pure, které pročišťují vzduch, pomáhají udržovat potřebnou hladinu kyslíku. Rostliny Air so Pure mají charakteristickou schopnost absorbovat škodlivé látky z ovzduší a naopak produkovat kyslík. Další výhodou rostliny Air so Pure je, že udržují vlhkost v prostředí.  

Tip! Postavte rostlinu na svůj stolek. Pomáhá na koncentraci!

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom