Kytice, kterou můžete nasbírat na své vlastní zahradě

Sen každého milovníka květin!

Květiny, které si sami natrháte, naplní váš domov spoustou barev a nádhernou květinovou vůní. Pokud máte správné zahradní rostliny, můžete si pravidelně vytvářet krásnou kytici z vlastní zahrady. Z jakékoli zahrady, balkónu nebo terasy lze vytvořit zahradu pro řezání. Nejdůležitější je, abyste našli místo se spoustou slunečního světla.

Směs barev, vůní a květů

Květiny a kvetoucí rostliny mají obecně rády velké množství slunečního světla, takže pro květiny, které chcete trhat, zvolte místo na slunci. Chtěli byste záhon, květináč nebo celou zahradu pro řezání? Možnosti jsou nekonečné! Při výběru zahradních rostlin se ujistěte, že máte k dispozici pestrý mix květinových cibulek, letniček a trvalek, které kvetou v různých ročních obdobích. Díky tomu bude na vaší zahradě pro řezání od začátku jara až do podzimu spousta květin. Jiřiny, lilie, česneky a tulipány jsou ideální kvetoucí cibuloviny pro kytice z řezaných květin. Zkombinujte je s kvetoucími trvalkami, jako jsou pivoňky, stračky nebo třapatky.

Začínáme

Vytvoření zahrady nebo záhonu pro řezání je velmi snadné. Našli jste krásné místo a ty pravé květiny? Pak nastal čas vrhnout se do díla.

Krok 1: Připravte zahradu nebo záhon tím, že odstraníte plevel, zkypříte půdu a smícháte ji s čerstvým substrátem.

Krok 2: Cibulky a rostliny zasaďte v příhodnou dobu. Rostliny kvetoucí na jaře by měly být vysazeny na podzim, zatímco letní květy by měly být vysazeny na jaře. Dbejte na to, abyste zajistili správnou vzdálenosti mezi rostlinami a cibulkami.

Krok 3: Rostliny prořezejte, jakmile dosáhnou výšky přibližně 8 cm. Tím se rostlina v létě oživí.

Krok 4: Vyrazte do zahrady a natrhejte si vlastní kytici

Vychutnejte si svou krásnou zahradu pro řezání!

Odtud máme… všechny květiny!

Chcete-li mít květiny krásné a nechat si je po co nejdelší dobu, natrhejte si každý den ze své zahrady několik čerstvých květin. Pokud je to možné, trhejte květiny brzy ráno. Když květiny natrháte, bude mnoho rostlin opět kvést: je to situace, která je výhodná pro všechny. Cílem je mít krásnou zahradu plnou květin a hezkou kytici ve váze. Neotrhávejte celou zahradu najednou, jinak by byla holá. Nařežte natrhané květiny pod úhlem a ihned je vložte do vázy s vlažnou vodou s trochou výživy pro řezané květiny, abyste domovu dodali barvu.

Kompletní kytice

Květiny jsou hvězdami kytice, ale nemůžete vynechat zeleň, kterou můžete získat také ze své vlastní zahrady. Keře a stromy mají nádherné listy, které jsou do kytice ideální. Trávy jsou také stále oblíbenější pro vnitřní použití. Uřežte nebo ustřihněte trávu pomocí čistého zahradního nářadí a umístěte ji do vázy. Krásu kytice, kterou jste si vytvořili ze své vlastní zahrady, si můžete vychutnávat po dobu přibližně dvou týdnů. Máte zájem o sázení vlastní zahrady pro řezání? Podívejte se na sortiment květinových cibulek a trvalek.

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně