Orchideje: Barevná kráska do vašeho obývacího pokoje

Orchideje jsou krásným doplňkem každého domova a každé místnosti. Snad každý zná tuto nádhernou rostlinu s mnohdy voňavými květy oplývajícími barvami, ale všechny speciální vlastnosti této rostliny pravděpodobně nejsou tak dobře známy. Věděli jste například, že všechny tyto nádherné rostliny mají speciální vlastnosti? A že také potřebují zvláštní péči? Řekneme vám vše, co potřebujete vědět o těchto výjimečných barevných rostlinách.

Nejvýjimečnější orchideje

Každá orchidej má své specifické vlastnosti a typické rysy. Rod Phalaenopsis je nejznámějším rodem – tyto orchideje kvetou po dobu nejméně třech měsíců a dokonce mohou vykvést několikrát do roka. Mezi faktory, podle kterých se dá poznat kvalita orchidejí rodu Phalaenopsis, je počet stonků (průměrně dva), množství květových pupenů, specifické vzory na květu, výška rostliny a velikost květů. Na stránkách Bakker.cz nabízíme mimořádně velké orchideje rodu Phalaenopsis, jako například naši růžovou orchidej Phalaenopsis. Ty mohou vyrůst až do výšky 80 cm(!), zatímco průměrná orchidej Phalaenopsis dorůstá do výšky jen 60 cm. Navíc mají všechny naše varianty orchidejí rodu Phalaenopsis více květových pupenů, než tomu průměrně bývá, takže opravdu vynikají nad ostatními.

Kromě známých orchidejí rodu Phalaenopsis nabízíme mnoho dalších speciálních druhů orchidejí. Pokud chcete svůj domov doplnit o nádhernou rostlinu, tyto druhy by na vašem seznamu neměly chybět:

  1. Chcete do svého domova vnést více barvy? Pokud ano, stromobytec vznešený je přesně to, co potřebujete. Tato nádherná orchidej kvete podél celého stonku. Růžovou nebo bílou? Nebo byste raději zvolili kombinaci barev? Sami si vyberte, která pro vás bude nejlepší.
  2. Chtěli byste do svého domova vnést nádhernou vůni a zároveň krásné barvy? Miltonie a Bratonia pro vás můžou být tou správnou volbou. Tyto orchideje mají příjemnou vůni a barevný vzhled, ze kterých se můžete těšit celý den!
  3. Stromobytec Sa-Nook pochází z Thajska a nabízíme jej v různých barvách. Chcete do svého domu vnést nádech Asie? Pokud ano, tato orchidej je přesně pro vás.

Péče o orchideje

Orchideje jsou proslulé svými nádhernými barevnými květy. Aby tyto citlivé rostliny co nejlépe prospívaly, je třeba vzít v potaz několik faktorů. Zaprvé je důležité vybrat pro vaši orchidej správnou zeminu. Věděli jste, že existuje speciální zemina pro orchideje? Pokud jste to nevěděli, netrapte se – nejste sami. Jen 10 % pěstitelů kupuje pro své rostliny správnou zeminu. Používání správné zeminy a výživy pro rostliny zajistí, že orchidej bude vytvářet více květů a bude po delší dobu odolná vůči nemocem.

Zde je náš průvodce zasazením orchideje krok za krokem:

Připravte si čistý květináč a přidejte do něj vrstvu keramzitu. Keramzit poskytuje dobrou podporu pro kořeny a funguje jako dobrá drenážní vrstva. Na keramzit nasypte zeminu. Doporučujeme použít zeminu pro orchideje, která má certifikát RHP. Tato zemina neobsahuje pesticidy ani patogeny. Kořeny orchideje potřebují hodně vzduchu. Proto speciální zemina pro orchideje obsahuje kůru – ta totiž vytváří mimořádně vzdušnou strukturu. Kořeny ve špatné zemině mohou rychle zhnědnout nebo dokonce hnít. Před tím, než orchidej umístíte do květináče, odstraňte veškeré suché a poškozené kořeny a zdravé kořeny ponořte na krátkou dobu do vody. Nakonec umístěte orchidej do květináče s větším množstvím zeminy a jemně ji zatlačte.

Poté je samozřejmě velmi důležité dodat orchideji správné živiny. Orchidej dodávejte vodu asi jednou týdně tak, že ji na krátkou dobu ponoříte do vody – orchideje nemají rády vlhké kořeny. Pokud chcete, aby se orchidejím dařilo, je třeba použít hnojiva, ale pouze 20 % pěstitelů hnojiva používá. Zemina pro orchideje obsahuje dostatek výživy na 60 dní – poté orchideji dopřejte výživu/hnojivo jednou za dva týdny. Díky tomu bude orchidej vytvářet více květů a bude déle zdravá.

Skvělý tip: Chcete urychlit růst vaší orchideje? Pokud ano, umístěte ji na velmi chladné místo – díky pudu sebezáchovy orchidej vyroste o něco dříve.

Kvalita na prvním místě

Kvalita je u našich rostlin na prvním místě, a to platí i u orchidejí. Společně s našimi pěstiteli jsme vybrali mnoho různých rostlin, které budou ve vašem domově po dlouhou dobu vypadat fantasticky. Poznáte to podle velikosti rostliny, počtu pupenů, počtu stonků a struktury listů. A díky tomu uvidíte rozdíl mezi našimi orchidejemi a těmi, které najdete například v nabídce supermarketů a zahradních center.

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně