Pět nejkrásnějších kombinací
"zlatých kvetoucích cibulovin/trvalek"

Nelze to popsat slovy: Kvetoucí cibuloviny a trvalky se k sobě dokonale hodí. Zejména přizpůsobivé cibulky a odolné trvalky. Stačí je jednoduše ponechat v půdě. V době, kdy květinové cibulky přezimují, si stále můžete užívat zeleně trvalek.

Kliknutím sem zobrazíte pět nejoblíbenějších kombinací kvetoucích cibulovin a trvalek:

1. Česneky a pampová tráva

Kombinace česneky vysokých rostlin: okrasné traviny působí se svými živými i tlumenými barvami vyváženým dojmem. Česneky jsou k dispozici v řadě barev od nachové, přes bílou až po modrou. Vytvořte si kombinaci vysokých střapatých okrasných travin ve svých oblíbených barvách. Cibulky vysaďte kolem okrasných travin do hloubky 15 cm, s rozestupy 15 cm mezi jednotlivými cibulkami. Okrasné traviny vytvoří ve svém okolí poklidnou atmosféru. Jak česneky, tak i ornamentální trávu můžete nařezat a dát do vázy. Díky tomu si můžete těchto překrásných rostlin užívat doma i venku.

Tip: Usušte si pampovou trávu a nabarvěte ji, aby vám v interiéru vydržela déle. Můžete si například vytvořit růžovou kytici.

2. Narcisy a okrasné traviny

Zlatá kombinace: narcisy a okrasné traviny Zlatavá žluť malých narcisů v kombinaci s hnědou nebo zelenou barvou vyšších okrasných travin vytváří zvlněný efekt. Narcisy začínají kvést na začátku jara. Vytvářejí explozi barev kontrastující se zelenými okrasnými travinami. Cibulky vysaďte přibližně 45 cm od sebe a 45 cm hluboko na slunce nebo do polostínu. Jakmile skončí jaro, stačí jednoduše ponechat přizpůsobivé cibulky v zemi a následující rok se znovu objeví.

3. Česneky a kakosty

Česneky jsou oblíbené rostliny pozdního jara. To je důvod, proč se podruhé objevují v této pětici nejkrásnějších kombinací. Se svou výškou až 65 cm se tyčí nad kakosty, které dosahují výšky kolem 30 cm. Nachové květy česneků vytvářejí v kombinaci s modrými kakosty úchvatný barevný efekt. Tato kombinace je také atraktivní pro motýly a včely. Později během roku získávají listy kakostů nádherné podzimní barvy. Díky tomu si můžete vychutnávat celou řadu úchvatných barev po celý rok – každé roční období má svou vlastní barvu.

4. Řebčík královský a levandule

Pokud vám barevné kombinace nestačí, pak je pro vás ideální tato královská kombinace. Řebčík královský a levandule mohou na první pohled budit dojem, že se k sobě nehodí, ale ve skutečnosti umí vytvořit nečekaně senzační kombinaci. Obě rostliny milují slunce a dorůstají do velké výšky. Řebčík královský (Fritillaria imperialis) je zvláštní, přizpůsobivá cibulovina z rodu fritillaria. Z cibulky vyrůstají působivě dlouhé stonky vysoké až 120 cm se svěšenými „korunami“. Řebčík královský začíná kvést na jaře, zatímco květy levandule se objevují o něco později. Takže se krásně vystřídají. Řebčík královský vysaďte 60 cm od sebe do hloubky 60 cm. Obě rostliny mají rády stanoviště na plném slunci.

5. Ocún jesenní a kamélie japonské

Poslední kombinace z výběru je poměrně neobvyklá, protože tyto rostliny ve skutečnosti nekvetou ve stejném období. Ale i tak vytvářejí skvělou kombinaci. Ocún jesenní (Colchicum aurumnale) kvete na podzim, zatímco kamélie japonské kvetou na začátku jara. Takže si můžete vychutnávat květů po většinu roku. Mrazuvzdorné kamélie můžete také nechat na podzim venku. Ocún jesenní nechte nejprve vykvést uvnitř. Po vykvetení tyto přizpůsobivé cibulky vysaďte do volné půdy do hloubky 50 cm s odstupy 50 cm mezi jednotlivými cibulkami. Tuto kombinaci vysaďte na plné slunce nebo do polostínu. Květy se každý rok objeví znovu a budou ještě krásnější než v roce předešlém.

Upozornění: Ocún jesenní je jedovatý. Po výsadbě se můžete těšit pohledem na něj, ale rostlin se nedotýkejte.

Vytváření vlastních kombinací

Chcete si vybrat své vlastní kombinace trvalek a kvetoucích cibulovin? I to je možnost! Musíte však vzít v úvahu několik faktorů.

  1. Při kombinování rostlin je důležitá doba vysazování. Nejprve umístěte do půdy trvalky, teprve potom květinové cibulky. Při tomto postupu nepoškodí kořeny trvalek květinové cibulky. Vezměte na vědomí: Cibuloviny kvetoucí na jaře vysadíte na podzim a následující jaro vykvetou. Cibuloviny kvetoucí v létě vysadíte na jaře a v létě vykvetou.
  2. Pro konečný výsledek je doba kvetení stěžejní. Chcete rostliny a cibuloviny, které kvetou zároveň, nebo postupně? Rozhodnutí je zcela na vás. Chcete si v zahradě co nejdéle užívat barev? Zvažte kombinaci sady kvetoucích cibulovin s trvalkami. Vaše zahrada bude hrát barvami po několik dlouhých měsíců.
  3. Pro dobrý růst a kvetení vašich rostlin a květin je stěžejní umístění. Vždy si vybírejte kombinace, které vyžadují podobné množství slunečního světla, abyste si mohli vychutnávat ty nejkrásnější barvy.

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně