Protokol o teplém počasí

Jak budete doručovat moje rostliny, když teploty přesáhnou 25 °C?

Rostliny převážíme ze školky rovnou do našeho skladu, kde je pro ně vytvořeno vhodné prostředí a dostává se jim potřebné péče. Děláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili maximální čerstvost našich produktů při dodání, zejména v teplejších dnech. Například rostliny před expedicí více zavlažíme. V horkém období stahujeme určité rostliny z nabídky na webu a tyto rostliny jsou dočasně nedostupné. Děláme to z toho důvodu, že se některé rostliny s kombinací tepla a přepravy hůře vypořádávají. Jakmile se ochladí, je možné je znovu objednávat. To znamená, že své rostliny obdržíte v nejlepší kondici. 

Co mám udělat jako první, když rostlina dorazí?

Vaše rostliny mají za sebou dlouhou cestu, takže je co nejdříve vyjměte z krabice. Pokud je zemina na dotek suchá, co nejdříve je zalijte. Rostliny mohou vypadat poněkud suché, ale za pár dní se vzpamatují. Také si potřebují na chvíli odpočinout, proto je nedávejte během prvních dní na slunce. Mějte na paměti, že určité rostliny milují slunce, proto si vždy nejprve přečtěte štítek.   

Kdy je nejlepší rostliny zalévat, když je horko?

Během teplých období rostlinu zalévejte každý druhý den. Zalévejte ráno nebo večer po západu slunce – zabráníte tím okamžitému odpaření vody. Mějte na paměti, že určité rostliny, jako jsou sukulenty a kaktusy, milují suchou zeminu, takže je stačí zalévat jednou týdně. Před zaléváním si pečlivě přečtěte štítek u rostliny.

Moje rostlina má žluté listy, co mám dělat?

Žluté listy jsou často známkou toho, že vaše rostlina byla příliš dlouho na slunci. Přemístěte je na chladnější a tmavší místo a ony často získají svou barvu zpět. Pokud se tak nestane, žluté listy odstraňte, aby rostliny mohly využít svou energii na růst nových listů.

Pokud si nejste jistí, zda je vaše rostlina živá a lze ji zachránit, pošlete nám fotku prostřednictvím kontaktního formuláře. Kdykoli vám rádi pomůžeme. 

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom