Seznam 10 nejlepších rostlin čistících vzduch

Rostliny čistící vzduch jsou nejen okrasné, ale také zlepšují ovzduší u vás doma! Tyto jedinečné pokojové rostliny uvolňují zdravý kyslík a napomáhají udržet správnou úroveň vlhkosti ve vaší domácnosti. Chcete mít doma krásnou rostlinu, která čistí vzduch? Vyberte si z této fantastické nabídky, kterou jsme pro vás vytvořili.

Barevný břečťan s bílými prvky (Hedera helix ‘Eva’) je odolná, rychle rostoucí rostlina, která se pyšní listy s krásnými žilkami a navíc se výjimečně snadno pěstuje. Tato rostlina čistící vzduch bude vždy převislá nebo popínavá, což působí v domácnosti hravým dojmem! Barevnému břečťanu se bude dařit v obývacím pokoji, předsíni, ložnici nebo v koupelně. Nejlépe se mu bude dařit na chladném světlém stanovišti bez přímého slunce. Nedopusťte, aby kořenový bal břečťanu vyschl, ale ani jej nenechávejte stát ve vodě. Zalévejte ho každé dva týdny a přihnojujte ho. Rostlině prospěje, když ji občas dáte na déšť nebo pod sprchu.

Lopatkovec (Spathiphylum) je velmi oblíbený pro své měkké zelené listy a dekorativní bílé květy. Tato rostlina, která čistí vzduch a je nenáročná na péči, pochází z tropických deštných pralesů Jižní Ameriky. Pokud bude tato pokojová rostlina vyschlá, svěsí listy. Stačí ji však jednou zalít a po pár hodinách se znovu vztyčí. Lopatkovec má nejraději světlé stanoviště (> 12°C), ale ne na plném slunci. Nenechávejte kořenový bal vyschnout: pravidelně rostlinu stříkejte vlažnou vodou z rozprašovače, jednou za měsíc ji přihnojujte a odstraňujte uvadající květy.

Osladič ‘Blue Star’ je kompaktní stálezelená kapradina, která úžasně zkrášlí stinný kout ve vašem obývacím pokoji, předsíni, ložnici nebo koupelně. Tato rostlina má krásné štíhlé modro-šedé list a nevyžaduje mnoho péče. Kapradina působí neuspořádaným dojmem, a díky tomu vytvoří v domácnosti hravý prvek. Stejně jako jiné kapradiny má i osladič schopnost čistit vzduch.  

Ledviník je krásná rostlina čistící vzduch s jedinečnými listy, které se podobají kapustě! Působí velmi výrazně a dekorativně. Tato nádherná exkluzivní rostlina čistí vzduch a umocňuje svým charakterem moderní styl. Vyberte této pokojové rostlině teplé stanoviště bez přímého slunce a udržujte půdu vlhkou.

Palma areková má úchvatné světle zelené rozvětvené listy, které působí velmi atraktivně. Její listy však nejsou jen krásné na pohled – také vám vyčistí vzduch! Palmě arekové se někdy přezdívá také palma zlatá a pochází z tropů. To znamená, že tato palma zvládne větší dávku světla a vlhkosti. Palma Dypsis Lutescens patří k nejlepším rostlinám čistícím vzduch. Impozantní listy areky zachytí částice nečistot a mění je na kyslík. Proto se tato rostlina také velmi dobře hodí do kanceláří a dalších vnitřních prostor.

Dlouhé úzké zelené listy zelence ‘Lemon’ vytvářejí veselý a zároveň atraktivní vzhled. Tato pokojová rostlina je nenáročná na péči a také čistí vzduch. V domácnosti se jí bude dařit všude. Ze zelence ‘Lemon’ se časem stane převislá rostlina, protože jeho kvetoucí stonky vytvářejí nové oddenky, které bujně dorůstají. Aby vám rostlina dělala radost po celá léta, umístěte ji na světlé stanoviště a udržujte půdu vlhkou.

Dračinec šlahounovitý (Dracanea surculosa) je jedinečná rostlina čistící vzduch s krásnými velkými zelenými listy! Tato robustní pokojová rostlina je také exotická: její domovinou je deštný prales. Umístěte tuto rostlinu na stinné stanoviště a bude vám dělat radost po celá léta! Bude se skvěle vyjímat i na různých místech v kanceláři nebo v obývacím pokoji.

Dračinec vroubený (Dracaena marginata) je velmi výrazná a přitom nenáročná pokojová rostlina. Její ozdobné listy s jemným okrajem jí dodávají elegantní vzhled. V angličtině se dračinci vroubenému přezdívá madagaskarský dračí strom. Tato pokojová rostlina je poměrně odolná a preferuje v interiéru světlé místo. Také vyniká schopností čistit vzduch. Není to tedy jen rostlina krásná – je také osvěžující!

Kalatea ‘Blue grass’, která čistící vzduch, je atraktivní pokojovka pocházející z džungle Jižní Ameriky. Tato rostlina je jedinečná tím, že se „ukládá ke spánku“ vztyčením listů směrem vzhůru. Každý list má pro tento účel malý „závěs“. Až slunce znovu vyjde, listy se opět rozvinou. Tuto rostlinu umístěte na světlé místo bez přímého slunce.

Anglický název tropické monstery je Ementálová rostlina. Její listy zdobí otvory připomínající oka ementálu. Monstera rozjasní každý interiér! Domovem této popínavé rostliny je Střední a Jižní Amerika a péče o ní je velmi snadná. Za to vděčíme částečně tomu, že je snadné najít pro ni místo. Monsteře se daří na světlých i stinných stanovištích, nezvládne však přímé odpolední slunce. Aby tato úchvatná rostlina vydržela zelená a zdravá, stačí ji jednou týdně zalít. Čím vlhčí a teplejší je vzduch, tím větších rozměrů dorostou její listy.

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně