Umělé rostliny: pro ty, kterým zahradničení moc nejde

Už máte nějakou doma? Jednu z aktuálně nejatraktivnějších zelených rostlin? Zní to zvláštně, ale je to pravda, umělé rostliny doma, a dokonce kombinované s přírodními. Vůbec to není tak bláznivé. A proč? Protože díky rychlému vývoji se jejich kvalita mezitím zvýšila natolik, že z dálky je od pravé rostliny rozeznáte jen těžko. Díky tomu jsou tyto rostliny stále oblíbenější. Umělé rostliny se často vyrábí z plastů, přičemž barvy rostlin a vzory na listech jsou znázorněny mimořádně hodnověrně. Nemusí být perfektní, takové totiž nejsou ani pravé rostliny. Některé mají dokonce i různé nepravidelnosti, jaké mají skutečné rostliny, takže jsou stále častěji považovány za ‘kopie přírody’.

Pozor: Přírodu však nikdy nenahradí!

Umělá rostlina místo pravé

Proč bychom si měli vybrat umělou variantu, když můžeme mít stejnou rostlinu živou? Vyjmenujeme Vám pět důvodů, proč může být umělá rostlina lepší než pravá.

  1. Umělou rostlinu nemusíte nikdy zalévat. Je ideální pro případ, že občas nebýváte doma, často zapomínáte květiny zalévat, nebo Vám prostě zahradničení moc nejde. Umělé rostliny obecně nepotřebují příliš péče, ledaže byste je chtěli postavit i ven. V tom případě Vám doporučujeme sledovat, zda rostlina dobře zvládá všechny povětrnostní podmínky.
  2. Umělou rostlinu můžete postavit, kam chcete. U živých pokojových rostlin je třeba dávat pozor, aby nebyly příliš mnoho nebo naopak příliš málo vystaveny slunci. Umělé rostliny mohou stát všude, i v tmavších místnostech jako v koupelně či na toaletě.
  3. Rostlina ukáže vždy svou nejhezčí tvář. Její květy mají vždy nejvýraznější barvy a její zeleň nikdy neztrácí svůj lesk. Vždy, když přijdete domů, přivítají Vás ty nejkrásnější barvy.
  4. Jak již bylo řečeno, kvalita umělých rostlin neustále roste. Nejen že rostliny vypadají lépe, ale také mnohem déle vydrží. Svou oblíbenou rostlinu tedy musíte koupit jen jednou, a můžete se z ní těšit po dlouhá léta.
  5. Umělé rostliny se hodí pro všechny. Udělají Vám radost, a přitom o zeleni nemusíte vědět téměř nic. Umělé rostliny jsou rovněž ideálním řešením pro alergiky.

Naše doporučení, pokud se nerozhodnete pro pravou zeleň

Tak co? Přesvědčili jsme Vás, hodláte si pořídit umělou rostlinu? Zde jsou tipy na rostliny, které se podle nizozemského televizního pořadu „Eigen huis & Tuin“ téměř nedají rozeznat od skutečné verze.

Umělá pilea

Umělá tradeskancie převislá zelená

Umělá dracéna

Umělý fíkus

 

Vytvořili jsme také seznam našich nejoblíbenějších umělých rostlin:

Umělá strelície

Umělá monstera

Umělá begónie

Umělá kalatea

   

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně