Zahrádkářství 2.0: Kombinace trvalek a letních cibulek

Už máte plán, co všechno zasadíte, až přijde jaro? V našem článku „Sázení cibulek na jaře = záplava květů v létě!“ jsou uvedeny všechny informace, které potřebujete o letních cibulkách znát. Věděli jste však, že letní cibulky můžete také kombinovat? Například s jinými cibulkami, cibulky s hlízami nebo cibulky s trvalkami? Připravili jsme pro vás několik ukázek.

Co je nejlepší vysadit a kde?

Než začnete se sázením květinových cibulek a trvalek, musíte si naplánovat správné rozvržení zahrady nebo záhonu. Mějte na paměti, že letní cibulky potřebují dostatek slunečního světla. Budete také potřebovat správnou kombinaci různých velikostí rostlin. Rostliny a květiny, které rostou do výšky, zasaďte dozadu a menší rostliny zasaďte dopředu. Získáte tak nádherný postupný záhon a můžete si užívat krásu všech vašich rostlin a květin. Pokud si podle cibulek nejste jisti, do jaké výšky rostliny porostou, podívejte se na balení, kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.
Nezapomeňte je správně rozmístit. Cibulky pokvetou až později a rostliny vyrostou a rozšíří se, takže se ujistěte, že si navzájem nebudou překážet.

Kombinujte a přizpůsobujte

Máte oblíbenou rostlinu, kterou chcete vidět jako první, jen co vykročíte ven? Nebo byste raději měli dokonalou kombinaci různých květů a rostlin, které váš pobyt venku rozzáří? Máme pro vás několik nápadů, které vám ukážou, jak dosáhnout kreativních kombinací:

  • Naše květinové cibulky ‘Hello Summer!‘ jsou dokonalou volbou, pokud chcete ve své zahradě konkrétní barvu. Každý balíček obsahuje čtyři různé druhy květinových cibulek, takže můžete mít v zahradě celou škálu květů a všechny ve vaší oblíbené barvě. Jsou ideální pro záhony, protože rostliny v balíčku ‘Hello Summer!‘ vyplní zhruba dva metry čtvereční plochy.
  • Pokud rádi vidíte v zahradě motýly a včely, pak jsou pro vás dokonalou volbou naše balíčky ‘Butterfly‘. Například náš balíček ‘Butterfly‘, který obsahuje kombinaci hlíz šuškardy, mečíku a dřípulky. Tyto květy obvykle přitahují motýly a včely. Můžete si tedy užívat ekologickou zahradu plnou květů nejrůznějších barev. Rostliny v balíčku vyplní asi tři metry čtvereční plochy.
  • Kombinovat trvalky a květinové cibulky je skvělý nápad! Můžete kombinovat barvy květů s dominantní zelenou barvou trvalek. Doporučujeme například zkombinovat rostliny kalokvět a sporýš.

Trvalky: Základ vašeho exteriéru

Trvalky jsou rostliny, které každý rok znovu vykvetou, proto je na zahradě ponecháváme po celý rok. Jejich květy, listy a větve mohou odumřít, ale rostlina na jaře opět obrazí. Některé rostliny potřebují prořezat na podzim, jiné před jarem.

Trvalky také nabízíme ve formě holých kořenů, u kterých jsou kořeny obnažené. To znamená, že rostlina již jeden rok kvetla a sklízí se v období nečinnosti. Díky tomu jsou kořeny této rostliny mimořádně silné, takže tyto rostliny znovu vykvetou příští rok v létě po vysazení na zahradě. Na webových stránkách Bakker.cz nabízíme širokou škálu rostlin s obnaženými kořeny.

Pokud pro svou zahradu hledáte trvalky, nezapomeňte se podívat na náš následující nejlepší výběr:

  • Pivoňky jsou u zahrádkářských nadšenců oblíbené. Červené, růžové, fialové i bílé, zkombinujte je všechny a proměňte svou zahradu na jednu velkou slavnost. Naše pivoňky jsou mimořádně velké, takže vám budou dělat ještě větší radost.
  • Kalokvět africký, neboli Agapanthus, vnese do vaší zahrady, terasy nebo na balkón nádech Afriky. Naše modrobílá kombinace vypadá dokonale například v okrasném květináči. Kalokvět africký kvete od července do září, je odolný a roste každý rok.
  • Vypěstujte si vlastní jahody s jahodníkem ‘Lambada‘. Jeho plody jsou proslulé svou sladkou chutí a rostlina je vhodná pro umístění v zahradě či v květináči na terase nebo balkónu. Když v květnu nebo červnu skončí období kvetení, jednoduše posbírejte jahody a užívejte si jejich fantastickou chuť.

Na našich webových stránkách nabízíme spoustu dalších trvalek, stačí si je objednat online a my je doručíme až k vám domů. Podívejte se na naši širokou nabídku na našich webových stránkách.

 

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně