Zelený základ vaší zahrady

Krásná zahrada po celý rok!

Zelený základ vaší zahrady tvoří stálezelené rostliny, které také nazýváme zelenými základními rostlinami nebo koncepcí. Zelené základní rostliny dodávají celku zahrady nejen hloubku, ale určují také její atmosféru. Zahradní rostliny v zelené koncepci zahrnují živé ploty, stromy a keře. Jejich zelené listy jsou pro zahradu nepostradatelné a každá rostlina má svůj vlastní účel. Zbytek rostlin můžete vyměnit, ale zelený základ je to, co drží vše pohromadě. Například krásný strom pozmění výhled a poskytne zahradě stín, výšku a hloubku. Vysoké keře vaši zahradu lépe ochrání a dodají jí více soukromí. Prostřídáte-li je s nižšími keři a stálezelenými rostlinami, vytvoříte úžasnou zahradu, která vás bude překvapovat po celý rok!

Oblíbené základní zahradní rostliny

Mezi příklady oblíbených živých plotů pro zelený základ vaší zahrady patří: zimostrázové dřevo, tisy, habr a ptačí zob. Stálezelené rostliny, jako jsou čeleď slivoňovitých, cesmína, cesmína japonská, bambus, rododendron a jehličnany, dodávají vaší zahradě kostru. Můžete také vytvořit úchvatný stálezelený živý plot pomocí pěti různých keřů z naší nabídky. Použitím vyšších a nižších živých plotů můžete rozdělit svou zahradu na oddělené prostory.

Různé odstíny zelené

Nezapomeňte v rámci základních zahradních rostlin využít různé odstíny zelené. Střídáním rostlin se svěžími, světle a tmavě zelenými listy dodáte zahradě hloubku a různorodost, čímž získá výraznější kontury. S tím, jak se mění roční období, se mění i barvy listů různých rostlin. Vaše zahrada tak zůstane zelená po celý rok!

Zelený základ vaší terasy nebo balkónu

Nemáte zahradu, ale chcete něco udělat se svojí terasou nebo balkónem? Díky stálezeleným keřům, jako je zimostrázové dřevo nebo cesmína japonská, v květináči na balkóně nebo terase si budete vychutnávat krásný zelený výhled po celý rok.

Rozmanitost rostlin

Při pokládání zeleného základu zkuste experimentovat s výškovým rozdílem. Můžete si vybrat vysoké keře nebo jehličnany, ale můžete také střídat výšky rostlin v záhonech. Použití rostlin stejné výšky se rychle omrzí. Sestavte si seznam oblíbených rostlin a rostliny seřaďte podle výšky růstu. Keře (s výjimkou rododendronu) lze vždy prořezat na požadovanou výšku. Rostliny v zahradě jsou významným faktorem, který určuje její atmosféru. Vždy si vybírejte stromy, živé ploty a keře, které odpovídají stylu, designu a barvě vaší zahrady.

Terasa, záhon, cesta a rybník

Terasa, záhon, cesta a rybník – to vše dále dotváří strukturu vaší zahrady. Pokud tyto prvky začleníte do zelené koncepce své zahrady, přispějí k vytvoření krásné zahrady. Mohou vám pomoci vytvořit zahradu s čistými liniemi a moderní atmosférou nebo přirozenější, zvlněný vzhled. Možnosti jsou nekonečné!

Rozvíjení zeleného základu vaší zahrady

Jakmile máte na svém místě základní rostliny, můžete na nich začít stavět. Chcete krásný plný záhon s nádhernými hortenziemi? Třeba hravou duhu různých barev a tvarů? Možností je spousta! Zelená koncepce zahrady bude plná a rozkvetlá po celý rok díky kombinaci květin kvetoucích na jaře, květin kvetoucích v létě, květinových cibulí a stálezelených rostlin.

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně