Zemina – základ pro vaše pokojové i venkovní rostliny

Všichni pěstitelé rostlin si chtějí užívat jejich nádherné barvy co možná nejdéle. Možná není potřeba zmiňovat, jak důležité je se o ně správně starat, ale spousta lidí neví, že to neznamená jen správně zalévat. Zahrnuje vaše současná péče něco více než jen zalévání? Žádný problém! Poskytneme vám potřebnou zeminu a hnojiva, abyste se mohli o své rostliny lépe postarat a aby se jim začalo dařit.

Na začátek je potřeba zvolit tu správnou zeminu

Věděli jste, že různé druhy rostlin vyžadují různé druhy zeminy? Například orchideje potřebují odlišnou zeminu než jiné pokojové rostliny. A co květinové cibulky? I přesto, že použití vhodné zeminy je naprosto klíčové, jenom 10 % pěstitelů momentálně používá pro své rostliny ten správný druh zeminy. Správná zemina zaručuje nejlepší růst kořenů. Například orchideje potřebují vzdušnou zeminu, aby mohly jejich kořeny vstřebávat více kyslíku.

Značka RHP označuje kvalitní zeminu

Kromě správného typu zeminy je při nákupu také důležité nezanedbat její kvalitu. Značka kvality RHP vám při hledání pomůže. Zeminy označené značkou kvality RHP neobsahují pesticidy ani patogeny. Rostliny díky nim zůstanou déle zdravé a navíc snižují potřebu používat pesticidy.

Živiny zajišťující zářivé zelené barvy

Zemina obvykle poskytuje živiny na přibližně 60 dní. Potom je důležité dávat rostlinám výživu každé dva týdny. Správná výživa zajistí vašim rostlinám zelenější listy a ochrání je přes nemocemi. Vaší rostlině bude ve výsledku růst více listů a květů.

Kromě výživy je také důležité rostlinu dostatečně zalévat. Jedna rostlina může vyžadovat více vody než jiná. Vyhledejte rostlinu na našich webových stránkách, kde zjistíte, kolik vody vyžaduje. Rostlina už není dostupná online? Naše nabídka pokojových i venkovních rostlin se neustále mění. Pokud potřebné informace nenaleznete na našich stránkách, vyhledejte si informace na internetu. Zajistěte, aby rostliny měly k dispozici dobrý odtokový systém. Pokud bude zemina moc vlhká, kořeny rostliny mohou začít hnít.

Jakou zeminu potřebuji na jaře?

  • Chystáte se zasadit cibulky na zahradě? V tom případě budete potřebovat zeminu pro květinové cibulky. Nabízíme tu nejlepší zeminu pro květinové cibulky – obsahuje dostatek výživy na 60 dní, díky které cibulky dobře porostou.
  • Nemáte zahradu, ale chcete si místo toho ozdobit balkon tak, aby zářil všemi barvami? Potom vám doporučujeme použít zeminu pro rostliny vhodné na balkon nebo terasu. Tato zemina je speciálně určena pro venkovní rostliny v květináčích.
  • Chtěli byste svou vlastní zeleninovou zahrádku? V tom případě pro vás máme speciální zeminu pro zeleninovou zahrádku.

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně