Zvláštní způsoby sázení květinových cibulek,
které přinášejí neobvykle pestrobarevné výsledky

Zabořit ruce do hlíny a splynout s přírodou. Práci na zahradě se nic nevyrovná. Sázení květinových cibulek je skvělá relaxace, zejména když sázíte společně s dalšími lidmi. Můžete při tom pocítit i příjemné propojení s půdou pod nohama. Milovníci rostlin po celém světě si rádi vychutnávají pestrou paletu barevných květů, i když nemají velkou zahradu plnou květin. Čtěte dál a dozvíte se o našich nejlepších způsobech sázení květinových cibulek do květináčů. Přidejte se k nám a pusťte se do sázení svých oblíbených kvetoucích cibulovin, kdykoli a kdekoli chcete.

Sázení květinových cibulek: Což takhle dát si lasagne z kvetoucích cibulovin?

Ne, nejde o nový recept, ale o techniku výsadby květinových cibulek, která se nazývá lasagne. Pomocí této jednoduché metody rozzáříte prázdné květináče explozí barev. Ale pozor, hltat je můžete jen očima.

 • Lasagne z kvetoucích cibulovin:

Výsadba způsobem lasagne spočívá ve vytváření vrstev květinových cibulek uspořádaných v pořadí, ve kterém květiny vykvétají, takže si můžete užívat celé měsíce nepřetržitého kvetení. Důležité je, aby cibuloviny, které vykvétají jako poslední, byly zasazeny až u dna. Proto je do květináče vložte jako první. Cibuloviny, které kvetou jako první, pak dejte až nahoru. Nezapomeňte jednotlivé vrstvy cibulek zasypat substrátem, stejně jako když střídáte vrstvy při přípravě lasagní.

Tady je recept na vaše vlastní lasagne z kvetoucích cibulovin:

 1. Vyberte si velký a hluboký květináč dostatečně prostorný pro několik vrstev cibulek.

 2. Vyberte květinové cibulky, které chcete použít. Jak už jsme zmiňovali, každá vrstva květinových cibulek musí kvést v jinou dobu. Pokud cibulky ve spodní vrstvě začnou růst příliš brzy, mohou poškodit vrstvy nad sebou.

 3. Naplňte květináč vrstvou čerstvého substrátu pro kvetoucí cibuloviny, který obsahuje vše, co cibulky potřebují k řádnému růstu.

 4. Vložte první vrstvu květinových cibulek do květináče špičatými konci nahoru. Mezi cibulkami nechte rozestupy, aby mohly správně zakořenit.

 5. Pak květináč zaplňte čerstvým substrátem a lehce ho upěchujte.

 6. Vytvořte tolik vrstev, kolik chcete a kolik se do květináče vejde. Další vrstvu vždy naskládejte tak, abyste umožnili prorůstání květin z předchozí vrstvy.

 7. Nakonec květináč lehce zalijte a během případných mrazů ho přikryjte.

K vytvoření těchto lasagní můžete využít širokou řadu květinových cibulek, takže si vyberte své oblíbené, ale nezapomeňte zkontrolovat, kdy kvetou. Tyto informace naleznete na našich webových stránkách. Pokud se nemůžete rozhodnout, které cibulky vybrat, zde vám pro usnadnění předkládáme dva návrhy:

Lasagne z kvetoucích cibulovin 1:

 • Horní vrstva: krokusy

 • Střední vrstva: hyacinty

 • Spodní vrstva: tulipány

Lasagne z kvetoucích cibulovin 2:

 • Horní vrstva: sněženky

 • Střední vrstva: narcisy

 • Spodní vrstva: tulipány

 • Kotouč z květinových cibulek:

Jednodušší možností je použít kotouč z květinových cibulek, kterému se také někdy říká pizza. Jedná se o kruhové disky s květinovými cibulkami, které jednoduše vložíte do květináče a snadno docílíte úžasného výsledku. Díky našim kotoučům s květinovými cibulkami 1-2-3 je sázení velice jednoduché a užijete si u něj spoustu zábavy. Jak to tedy funguje? Vytváříme pro vás ty nejkrásnější kombinace kvetoucích cibulovin, které můžete rovnou zasadit.

 1. Vezměte velký květináč (s průměrem alespoň 30 cm) nebo na zahradě vytvořte místo pro kotouč s květinovými cibulkami.

 2. Vložte kotouč do jamky nebo do květináče a zasypte ho čerstvým substrátem. Pokud jsou cibulky velmi suché, lehce je zalijte.

 3. A až přijde jaro, můžete si v klidu vychutnat záplavu pestrých a voňavých květů.

Nic složitého, že? Naše kotouče s květinovými cibulkami 1-2-3 jistě ocení milovníci cibulovin napříč generacemi. A to není vše, protože všechna tato balení kvetoucích cibulovin budou přitahovat také včely a motýly, takže si na zahradě zajistíte estetickou podívanou a zároveň trochu pomůžete přírodě. Co víc si přát?

Pokud vás zajímají kotouče s květinovými cibulkami, podívejte se na náš výběr sad květinových cibulek, abyste mohli svou zahradu zaplnit květinami.

Upozornění: Při nákupu květinových cibulek vždy dávejte dobrý pozor na známku kvality. Všechny květinové cibulky, které nabízíme na webu Bakker.cz, mají značku kvality A nadace Holland Selection. To znamená, že jejich kvalita, čistota, barva, velikost a zdraví už nemohou být lepší. Web Bakker.cz nabízí výhradně největší cibulky dostupné na trhu. Rozkvět těchto květů je ještě silnější a rostliny vytvářejí větší květy nebo více květů, které kvetou déle. Proto web Bakker.cz poskytuje 100% záruku květu pro všechny květinové cibulky ze svého sortimentu.

Nákupní košík

×

Product title

1 x 29,95 Kč

Mezisoučet

K pokladně

Choose your country

 1. België België
 2. Belgique Belgique
 3. Ceska Republika Ceska Republika
 4. Deutschland Deutschland
 5. France France
 6. Italia Italia
 7. Magyarország Magyarország
 8. Nederland Nederland
 9. Österreich Österreich
 10. România România
 11. Schweiz Schweiz
 12. Suisse Suisse
 13. United Kingdom United Kingdom